Ostrá Honda Civic Type-R zná české ceny

Japonská automobilka Honda konečně zveřejnila ceny svého ostrého Civicu, který nese klasické označení Type-R. Základní cena za tento model je stanovena ne solidních 729 000 Kč, což je v porovnání s konkurencí lákavá nabídka.

V podstatě je to shodná cena, za jakou lze zakoupit výkonnější Seat Leon Cupra, ovšem nižší, než za stejně výkonné Clio Sport. Ostatní konkurenti jako je Golf GTI, Opel Astra OPC nebo Renault Megane Sport za Civicem cenově citelně zaostávají.

Za zmíněnou cenu ovšem získáte Civic Type-R Race, který má velmi malou výbavu. Vůz je spíše určen pro ty, kteří hledají maximální výkony a auto nebudou používat každý den. Za tuto cenu nezískáte ani xenonové světlomety, ani klimatizaci, ani audiosoustavu ad. Díky tomu váží verze Race o pár kilogramů méně.

Verze Civic Type-R Plus má již ve výbavě xenonové světlomety, klasické audio, duální klimu a mnoho dalšího. V této výbavě ale nový „CTR” stojí již 789 000 Kč, což je na úrovni ostatních konkurentů.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků