Ostrá Corvette ZR-1 se objevila na okruhu Laguna Seca (první foto)

Dlouho očekávaná ostrá Corvette ZR-1, známá i jako Blue Devil, je tady. Tedy zatím ještě ne zcela oficiálně, ale několik šťastlivců mohlo vidět nejrychlejší model ze stáje na vlastní oči na okruhu v Laguna Seca. A vy jej ještě před zahájením výroby můžete vidět na prvních fotografiích.

Corvette ZR-1 je postavena na základě modelu Z06. Nabídne však vyšší výkon, osmiválec o objemu 6,2 l dopovaný kompresorem ze sebe vydá plných 650 koní. A to, jak jistě uznáte sami, je již pěkná porce. Stovku atakuje nejsilnější „Vette“ za 3,5 sekundy a maximální rychlost přesáhne 320 km/h.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Corvette ZR-1 na okruhu Laguna Seca

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků