Osmá generace Hondy Civic už na sklonku roku

Na ženevském autosalonu ukáže Honda koncept osmé generace Civicu, který se ma začít prodávat z kraje příštího roku; výroba začne na konci letošního roku. Magazín Whar Car? uvádí, že nástupce bude mít výkonnější motory než současná generace včetně současného hitu Hondy, nafťáku 2.2 CTDi s výkonem 103 kW.

Vedle současných benzínových motorů 1.4, 1.6 a 2.0 se objeví také osmnáctistovka. Výkony současných benzíňáků by měly být nepatrně zvýšeny, což umocní sportovní charakter, který současné generaci poněkud chybí. Vzhled půjde trošku ve stopách Accordu, podobná jsou jak přední, tak zadní světla.

Poznámka: Je docela zvláštní, jak rychle japonské automobilky přichází s novými generacemi svých vozů. Zatímco evropské drží jednu generaci sedm osm let a facelifty jsou spíše decentní, japonští výrobci klidně vyrazí s novinkou už po pěti letech a jejich facelifty někdy změní auto takřka k nepoznání.

Starší špionážní fotografie

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek © Automedia

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků