Oslavy Pagani pokračují i v Goodwoodu. Nechybí prvotina a Paganiho osobní auto

Ukázka preciznosti a vášně pro automobily se odráží v každém voze argentinského konstruktéra Paganiho. Letos slaví dvacáté narozeniny svého díla a je na co koukat.

Bylo to přesně před dvaceti lety na autosalonu v Ženevě, kdy se zde objevil argentinský konstruktér se svým neuvěřitelně krásným prototypem Pagani Zonda C12. Na letošním autosalonu ve Švýcarsku si tak Horacio Pagani zavzpomínal na stejném místě se stejným vozem. 

Festival rychlosti v Goodwoodu začal! Živý přenos můžete sledovat zde

Festival rychlosti v Goodwoodu začal! Živý přenos můžete sledovat zde

Nebyla to ale poslední příležitost vidět tuto unikátnost z archivu italské automobilky. První prototyp Pagani se na světlo světa podívá letos ještě jednou. Stříbrný exemplář s číslem karoserie 001, určený pro homologaci a nárazové testy, se objeví na letošním festivalu rychlosti v Goodwoodu.

Poté, co si tento kousek odbyl svou práci, byl kompletně zrekonstruovaný a nyní dává všem vzpomenout na počátky dnes již legendární značky. Pod kapotou je motor 6.0 V12 s výkonem 444 koní, spárovaný s pětistupňovou manuální převodovkou. 

Takto Pagani vrací Zondám původní lesk. Je to úžasná podívaná

Takto Pagani vrací Zondám původní lesk. Je to úžasná podívaná

Na place anglického panství samozřejmě nebude jediné Pagani. K příležitosti dvacátých narozenin jich zde bude rovnou třicet. Největší unikát bude asi Zonda Barchetta, osobní auto Horacia Paganiho.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 12 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků