Souboj Fordu a Ferrari zabodoval i u Akademie! Film Le Mans ´66 si odnáší Oscary

Hned dvě sošky míří do studia 20th Century Fox. Bodovali spíše mágové ve střižně, herci ostrouhali.

Letošní udílení Oscarů byla celkem řež. Zastoupení opravdu silných filmů bylo velké a šance na získání hlavní ceny byly poměrně vyrovnané. O letošních cenách Akademie jsme vás informovali díky nominaci filmu Le Mans ´66 a to hned ve čtyřech kategoriích - Nejlepší film, Nejlepší střih, Nejlepší zvuk a Nejlepší střih zvukových efektů. 

Skoro 300 km/h po veřejné komunikaci. I takhle se dříve trénovalo na Le Mans

Skoro 300 km/h po veřejné komunikaci. I takhle se dříve trénovalo na Le Mans

Nyní už známe výsledky. Udílení cen Akademie proběhlo v noci na dnešek a film s motoristickou tématikou si odnáší hned dvě zlaté sošky za nejlepší střih a nejlepší střih zvukových efektů. Střih filmu Le Mans ´66 měla na starost dvojice Andrew Buckland a Michael McCusker.

Jejich technicky dokonalé namixování záběrů nejvytrvalejších závodníků se povedlo opravdu na jedničku. Velký podíl na filmovém zážitku měl i mistr Donald Sylvester, jehož zvukové krocení motorů ve střižně si vysloužilo druhou sošku v kategorii Nejlepší střih zvukových efektů.

Peugeot se vrátí závodit do Le Mans! S novým hyperautem přijede v roce 2022

Peugeot se vrátí závodit do Le Mans! S novým hyperautem přijede v roce 2022

Oscara v kategorii Nejlepší zvuk si odnesl válečný film 1917 a nejhonosnější kategorii Nejlepší film vyhrál jihokorejský žánrový mix Parazit, který celý večer ovládl a odnáší si celkem čtyři sošky, což se i v akademickém kruhu považuje za enormní úspěch. Budiž jim přáno. Více si ale přejeme, aby se filmů s motoristickou tématikou začalo objevovat více.

Oscar 2020: Kompletní výsledky! Cenu má Brad Pitt i  

Oscar 2020: Kompletní výsledky! Cenu má Brad Pitt i  

Perfektní zpracování souboje Fordu a Ferrari nám dává malou naději, že tomu tak skutečně může být. Oproti snímku Rivalové z roku 2013 jej navíc přijala odborná veřejnost lépe, už jenom kvůli řidšímu výskytu historických nesrovnalostí. A jako jednohubku na závěr jsme nesmírně rádi za sošku, kterou si Brad Pitt odnesl za roli Cliffa Bootha ve filmu Tenkrát v Hollywoodu. Už jenom kvůli tomu, co v tomto filmu řídí.

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

12.  7.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků