Souboj Fordu a Ferrari zabodoval i u Akademie! Film Le Mans ´66 si odnáší Oscary

Hned dvě sošky míří do studia 20th Century Fox. Bodovali spíše mágové ve střižně, herci ostrouhali.

Letošní udílení Oscarů byla celkem řež. Zastoupení opravdu silných filmů bylo velké a šance na získání hlavní ceny byly poměrně vyrovnané. O letošních cenách Akademie jsme vás informovali díky nominaci filmu Le Mans ´66 a to hned ve čtyřech kategoriích - Nejlepší film, Nejlepší střih, Nejlepší zvuk a Nejlepší střih zvukových efektů. 

Skoro 300 km/h po veřejné komunikaci. I takhle se dříve trénovalo na Le Mans

Skoro 300 km/h po veřejné komunikaci. I takhle se dříve trénovalo na Le Mans

Nyní už známe výsledky. Udílení cen Akademie proběhlo v noci na dnešek a film s motoristickou tématikou si odnáší hned dvě zlaté sošky za nejlepší střih a nejlepší střih zvukových efektů. Střih filmu Le Mans ´66 měla na starost dvojice Andrew Buckland a Michael McCusker.

Jejich technicky dokonalé namixování záběrů nejvytrvalejších závodníků se povedlo opravdu na jedničku. Velký podíl na filmovém zážitku měl i mistr Donald Sylvester, jehož zvukové krocení motorů ve střižně si vysloužilo druhou sošku v kategorii Nejlepší střih zvukových efektů.

Peugeot se vrátí závodit do Le Mans! S novým hyperautem přijede v roce 2022

Peugeot se vrátí závodit do Le Mans! S novým hyperautem přijede v roce 2022

Oscara v kategorii Nejlepší zvuk si odnesl válečný film 1917 a nejhonosnější kategorii Nejlepší film vyhrál jihokorejský žánrový mix Parazit, který celý večer ovládl a odnáší si celkem čtyři sošky, což se i v akademickém kruhu považuje za enormní úspěch. Budiž jim přáno. Více si ale přejeme, aby se filmů s motoristickou tématikou začalo objevovat více.

Oscar 2020: Kompletní výsledky! Cenu má Brad Pitt i  

Oscar 2020: Kompletní výsledky! Cenu má Brad Pitt i  

Perfektní zpracování souboje Fordu a Ferrari nám dává malou naději, že tomu tak skutečně může být. Oproti snímku Rivalové z roku 2013 jej navíc přijala odborná veřejnost lépe, už jenom kvůli řidšímu výskytu historických nesrovnalostí. A jako jednohubku na závěr jsme nesmírně rádi za sošku, kterou si Brad Pitt odnesl za roli Cliffa Bootha ve filmu Tenkrát v Hollywoodu. Už jenom kvůli tomu, co v tomto filmu řídí.

TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

dnes | Jan Mička | 7 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků