Opulentní Mercedes-Maybach GLS koupíte i v ČR! Dvoubarevný lak má cenu Octavie

Cílový trh opulentního SUV od Maybachu je naprosto zřejmý, přesto bude tento zámek na kolech hledat zájemce rovněž u nás.

Už během představení vrcholně luxusní verze SUV GLS od divize Maybach nám loni Mercedes příhodně uvedl, že 2 ze 3 nových Maybachů prodává zájemcům v Číně. Nejen porcí chromu, na kterou si bohatá čínská klientela potrpí, je tedy zaměření honosného SUV zřejmé. A přestože značka mluvila o prodeji na vybraných trzích, vypadá to, že i Česko bylo vybráno.

Po boku výkonného AMG GLS 63 4Matic+ tak najdete v českém ceníku a konfigurátoru právě i Mercedes-Maybach GLS, a to od ceny 4.193.860 Kč. Pro srovnání, zmíněné AMG začíná na 3.980.900 Kč. Maybach tedy posunuje cenový vrchol vlajkového SUV o dalších 212.960 Kč..

Nový Mercedes třídy S dorazil do Česka. Špička v segmentu nejde pod 2,5 milionu

Nový Mercedes třídy S dorazil do Česka. Špička v segmentu nejde pod 2,5 milionu

S celým označením GLS 600 4Matic je Maybach nabízen s jedinou mild-hybridní motorizací, přesněji známým dvakrát přeplňovaným V8 o objemu čtyř litrů, který ve spolupráci s malým elektromotorem rovněž ve funkci alternátoru/startéru produkuje výkon celkem 410 kW (558 koní) a točivý moment 730 N.m. Součástí ústrojí je standardně devítistupňová automatická převodovka. Zrychlit na 100 km/h z místa není problém za 4,9 sekundy, zatímco maximální rychlost je klasicky omezena na 250 km/h.

Základní výbava je pochopitelně bohatá. SUV jezdí na 22palcových vícepaprskových kolech, používá adaptivní vzduchové odpružení a v rámci 48V sítě vozu i aktivní stabilizátory, pětimístná specifikace je standardem s vyhřívanými a ventilovanými komfortními sedačkami, nechybí koberečky s dlouhým vlasem nebo elektricky ovládané sluneční rolety vzadu.

Mercedes GenH2 je koncept vodíkového tahače. Na cesty zamíří už v roce 2023

Mercedes GenH2 je koncept vodíkového tahače. Na cesty zamíří už v roce 2023

To však není zdaleka všechno a Maybach přihodí v základu i panoramatické elektricky ovládané střešní okno, bezpečnostní skla s akustickou a tepelnou izolací, servozavírání dveří, infotainment systém MBUX s funkcí rozšířené reality pro navigaci, head-up displej, vyhřívaný multifukční volant čalouněný kůží Nappa a mimo jiné i audiosystém Burmester.

Z příplatků je asi nejdražší položkou dvoubarevné metalické lakování karoserie, které je dostupné v řadě kombinací a vyjde na 539.963 Kč. Dále lze zmínit třeba 23palcová vícepaprsková kola (185.130 Kč), dvě samostatná sedadla v druhé řadě (115.706 Kč), ledničku (33.941 Kč) nebo sklopné stolečky vzadu (55.539 Kč).

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Za volantem nové Cupry Leon ST PHEV: Sportovní hlavně naoko, přesto důležitá

Cupra Leon ST eHybrid

Ačkoliv to tak při pohledu na registrační značku nemusí vypadat, novou Cupru Leon jsme poprvé testovali na českých silnicích. Jako první na trh vstoupí externě dobíjený hybrid, který však předpokládané sportovní zážitky dost naředil.

25.  10.  2020 | Jan Mička | 25 příspěvků
Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

21.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
Minitest Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV Executive: Nákupní vozík v montérkách

Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV

Moderní interpretace nákupního vozíku je dostupná ve dvou různých variantách. Po základní se nyní podíváme na tu, která míří více na lifestyle.

18.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 92 příspěvků