Opět probíhá velká dopravní akce Kryštof

Stejně jako se vrací na jaře ptáci z teplých krajin, tak se i policisté vrací na silnice. Od pondělí 19. 3. probíhá na celém území velká dopravně bezpečnostní akce typu Kryštof. V každém kraji pak bude akce probíhat pouze po tři ze sedmi dnů a to dle zvážení krajských policejních šéfů.

Díky tomuto rozhodnutí mohou policisté v daném kraji lépe pokrýt silnice a chytit více hříšníku. Když totiž skončí akce v jednom kraji, mohou pomoci kolegům v kraji druhém.

V letošním roce jde o první velkou akci podobného druhu a na rozdíl od minulých se prý nezaměřuje na specifické přestupky, ale hlídá dopravu jako celek. Opět se tedy bude hlavně vybírat za rychlost na výpadovce z města, budou se chytat nebezpeční řidiči, kteří si zapomenuli zapnout světla a pokud k tomu přidá kontrola nezapnutých pásů, můžeme si být jisti, že z našich silnicích budou vypráskáni ti nejhorší z nejhorších.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků