Opět probíhá velká dopravní akce Kryštof

Stejně jako se vrací na jaře ptáci z teplých krajin, tak se i policisté vrací na silnice. Od pondělí 19. 3. probíhá na celém území velká dopravně bezpečnostní akce typu Kryštof. V každém kraji pak bude akce probíhat pouze po tři ze sedmi dnů a to dle zvážení krajských policejních šéfů.

Díky tomuto rozhodnutí mohou policisté v daném kraji lépe pokrýt silnice a chytit více hříšníku. Když totiž skončí akce v jednom kraji, mohou pomoci kolegům v kraji druhém.

V letošním roce jde o první velkou akci podobného druhu a na rozdíl od minulých se prý nezaměřuje na specifické přestupky, ale hlídá dopravu jako celek. Opět se tedy bude hlavně vybírat za rychlost na výpadovce z města, budou se chytat nebezpeční řidiči, kteří si zapomenuli zapnout světla a pokud k tomu přidá kontrola nezapnutých pásů, můžeme si být jisti, že z našich silnicích budou vypráskáni ti nejhorší z nejhorších.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků