Opět probíhá velká dopravní akce Kryštof

Stejně jako se vrací na jaře ptáci z teplých krajin, tak se i policisté vrací na silnice. Od pondělí 19. 3. probíhá na celém území velká dopravně bezpečnostní akce typu Kryštof. V každém kraji pak bude akce probíhat pouze po tři ze sedmi dnů a to dle zvážení krajských policejních šéfů.

Díky tomuto rozhodnutí mohou policisté v daném kraji lépe pokrýt silnice a chytit více hříšníku. Když totiž skončí akce v jednom kraji, mohou pomoci kolegům v kraji druhém.

V letošním roce jde o první velkou akci podobného druhu a na rozdíl od minulých se prý nezaměřuje na specifické přestupky, ale hlídá dopravu jako celek. Opět se tedy bude hlavně vybírat za rychlost na výpadovce z města, budou se chytat nebezpeční řidiči, kteří si zapomenuli zapnout světla a pokud k tomu přidá kontrola nezapnutých pásů, můžeme si být jisti, že z našich silnicích budou vypráskáni ti nejhorší z nejhorších.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků