Opel zruší celkem 9 500 pracovních míst

V rámci reorganizace automobilky Opel, která patří do koncernu General Motors, bude zrušeno 9 500 pracovních míst; dřívější odhady hovořily až o dvanácti tisících. Zaměstnanci Opelu by měli dostat nabídku pracovat pro jiné firmy, které bude hledat spolková pracovní agentura. Toto propouštění je součástí kompexního ozdravného procesu, který by měl automobilce ušetřit na nákladech až 500 milionů eur. Součástí restrukturalizace bude nepatrné prodloužení pracovní doby či sdílení platforem u jednotlivých dcer koncernu - např. Opelu Vectry a Saabu 9-3.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků