Opel zruší celkem 9 500 pracovních míst

V rámci reorganizace automobilky Opel, která patří do koncernu General Motors, bude zrušeno 9 500 pracovních míst; dřívější odhady hovořily až o dvanácti tisících. Zaměstnanci Opelu by měli dostat nabídku pracovat pro jiné firmy, které bude hledat spolková pracovní agentura. Toto propouštění je součástí kompexního ozdravného procesu, který by měl automobilce ušetřit na nákladech až 500 milionů eur. Součástí restrukturalizace bude nepatrné prodloužení pracovní doby či sdílení platforem u jednotlivých dcer koncernu - např. Opelu Vectry a Saabu 9-3.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků