Opel zřejmě přijde i s mini-SUV

Teprve před pár dny zahájila německá automobilka Opel prodeje nového SUV Antara a z automobilky již přichází náznaky další plánů v této třídě vozů.

Tip: české ceny s představením Opelu Antary naleznete zde

Opel totiž zvažuje výrobu i výrazně menšího modelu segmentu SUV. Mělo by se jednat o konkurenta Suzuki SX4, Fiatu Sedici, nebo u nás neprodávaného Daihatsu Terios.

Žádné konkrétnější informace nejsou o možném modelu známy, ale hovoří se o roku 2009 a o tom, že by mohl být tento vůz postaven na platformě nové Corsy. Právě tato platforma by byla vhodnou pro konkurenční souboje v dané třídě. Náhon na všechna čtyři kola, mírná modifikace karosérie a nový model s malými vývojovými náklady by mohl být na světě.

Zda se ovšem Opel opravdu rozhodne využít velký zájem zákazníků a přijde i s malým SUV modelem, v této chvíli nevíme. Dle Opelu by ovšem světlo světa měla spatřit alespoň studie, která by provéřila realný zájem veřejnosti.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 2 příspěvky
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků