Opel zřejmě přijde i s mini-SUV

Teprve před pár dny zahájila německá automobilka Opel prodeje nového SUV Antara a z automobilky již přichází náznaky další plánů v této třídě vozů.

Tip: české ceny s představením Opelu Antary naleznete zde

Opel totiž zvažuje výrobu i výrazně menšího modelu segmentu SUV. Mělo by se jednat o konkurenta Suzuki SX4, Fiatu Sedici, nebo u nás neprodávaného Daihatsu Terios.

Žádné konkrétnější informace nejsou o možném modelu známy, ale hovoří se o roku 2009 a o tom, že by mohl být tento vůz postaven na platformě nové Corsy. Právě tato platforma by byla vhodnou pro konkurenční souboje v dané třídě. Náhon na všechna čtyři kola, mírná modifikace karosérie a nový model s malými vývojovými náklady by mohl být na světě.

Zda se ovšem Opel opravdu rozhodne využít velký zájem zákazníků a přijde i s malým SUV modelem, v této chvíli nevíme. Dle Opelu by ovšem světlo světa měla spatřit alespoň studie, která by provéřila realný zájem veřejnosti.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků