Opel zřejmě přijde i s mini-SUV

Teprve před pár dny zahájila německá automobilka Opel prodeje nového SUV Antara a z automobilky již přichází náznaky další plánů v této třídě vozů.

Tip: české ceny s představením Opelu Antary naleznete zde

Opel totiž zvažuje výrobu i výrazně menšího modelu segmentu SUV. Mělo by se jednat o konkurenta Suzuki SX4, Fiatu Sedici, nebo u nás neprodávaného Daihatsu Terios.

Žádné konkrétnější informace nejsou o možném modelu známy, ale hovoří se o roku 2009 a o tom, že by mohl být tento vůz postaven na platformě nové Corsy. Právě tato platforma by byla vhodnou pro konkurenční souboje v dané třídě. Náhon na všechna čtyři kola, mírná modifikace karosérie a nový model s malými vývojovými náklady by mohl být na světě.

Zda se ovšem Opel opravdu rozhodne využít velký zájem zákazníků a přijde i s malým SUV modelem, v této chvíli nevíme. Dle Opelu by ovšem světlo světa měla spatřit alespoň studie, která by provéřila realný zájem veřejnosti.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků