Opel Zafira: Novinky v modelovém roce 2002

V novém modelovém roce bude jeden z nejpopulárnějších automobilů své třídy i automobilem „zeleným“ a bezpečnějším.
Opel Zafira: Novinky v modelovém roce 2002

Nejvýznamnější novinkou, která čeká nabídku Zafiry, je zahájení prodeje Zafiry, jíž jako palivo slouží stlačený zemní plyn. Plné označení nového provedení Zafiry je 1.6 CNG (Compressed Natural Gas).

Zafiru 1.6 CNG pohání známý čtyřválec o objemu 1.6 litru a výkonu 100 ks. Pohonná jednotka byla přizpůsobena pro primární spalování zemního plynu. Jako zásobárna paliva slouží čtyři nádrže umístěné pod podlahou automobilu. Tyto nádrže mají celkový objem 111 litrů. Zajímavostí je, že zůstal zachován i systém Flex7.

Zafira 1.6 CNG může samozřejmě spalovat i klasický benzín. Vzhledem k tomu, že však nádrž na něj má jen 14 litrů je jasné, že se jedná jen o rezervu. Na již zmíněných 111 litrů plynu ujede Zafira 400 kilometrů, na benzínovou nádrž dalších 150 km, takže celkový dojezd je 550 kilometrů.

Protože palivo je uchováváno ve tekutém stavu, tedy je těžší než vzduch, můžete Zafiru 1.6 CNG zaparkovat i do patrových garáží.

U všech verzí Zafiry byla rozšířena i bezpečnostní výbava – v podobě průběžných airbagů. Novinkou je také barevný display navigačního systému.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků