Opel Zafira: Novinky v modelovém roce 2002

V novém modelovém roce bude jeden z nejpopulárnějších automobilů své třídy i automobilem „zeleným“ a bezpečnějším.
Opel Zafira: Novinky v modelovém roce 2002

Nejvýznamnější novinkou, která čeká nabídku Zafiry, je zahájení prodeje Zafiry, jíž jako palivo slouží stlačený zemní plyn. Plné označení nového provedení Zafiry je 1.6 CNG (Compressed Natural Gas).

Zafiru 1.6 CNG pohání známý čtyřválec o objemu 1.6 litru a výkonu 100 ks. Pohonná jednotka byla přizpůsobena pro primární spalování zemního plynu. Jako zásobárna paliva slouží čtyři nádrže umístěné pod podlahou automobilu. Tyto nádrže mají celkový objem 111 litrů. Zajímavostí je, že zůstal zachován i systém Flex7.

Zafira 1.6 CNG může samozřejmě spalovat i klasický benzín. Vzhledem k tomu, že však nádrž na něj má jen 14 litrů je jasné, že se jedná jen o rezervu. Na již zmíněných 111 litrů plynu ujede Zafira 400 kilometrů, na benzínovou nádrž dalších 150 km, takže celkový dojezd je 550 kilometrů.

Protože palivo je uchováváno ve tekutém stavu, tedy je těžší než vzduch, můžete Zafiru 1.6 CNG zaparkovat i do patrových garáží.

U všech verzí Zafiry byla rozšířena i bezpečnostní výbava – v podobě průběžných airbagů. Novinkou je také barevný display navigačního systému.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 41 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 66 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků