Opel Zafira: Novinky v modelovém roce 2002

V novém modelovém roce bude jeden z nejpopulárnějších automobilů své třídy i automobilem „zeleným“ a bezpečnějším.
Opel Zafira: Novinky v modelovém roce 2002

Nejvýznamnější novinkou, která čeká nabídku Zafiry, je zahájení prodeje Zafiry, jíž jako palivo slouží stlačený zemní plyn. Plné označení nového provedení Zafiry je 1.6 CNG (Compressed Natural Gas).

Zafiru 1.6 CNG pohání známý čtyřválec o objemu 1.6 litru a výkonu 100 ks. Pohonná jednotka byla přizpůsobena pro primární spalování zemního plynu. Jako zásobárna paliva slouží čtyři nádrže umístěné pod podlahou automobilu. Tyto nádrže mají celkový objem 111 litrů. Zajímavostí je, že zůstal zachován i systém Flex7.

Zafira 1.6 CNG může samozřejmě spalovat i klasický benzín. Vzhledem k tomu, že však nádrž na něj má jen 14 litrů je jasné, že se jedná jen o rezervu. Na již zmíněných 111 litrů plynu ujede Zafira 400 kilometrů, na benzínovou nádrž dalších 150 km, takže celkový dojezd je 550 kilometrů.

Protože palivo je uchováváno ve tekutém stavu, tedy je těžší než vzduch, můžete Zafiru 1.6 CNG zaparkovat i do patrových garáží.

U všech verzí Zafiry byla rozšířena i bezpečnostní výbava – v podobě průběžných airbagů. Novinkou je také barevný display navigačního systému.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků