Opel Zafira: Novinky v modelovém roce 2002

V novém modelovém roce bude jeden z nejpopulárnějších automobilů své třídy i automobilem „zeleným“ a bezpečnějším.
Opel Zafira: Novinky v modelovém roce 2002

Nejvýznamnější novinkou, která čeká nabídku Zafiry, je zahájení prodeje Zafiry, jíž jako palivo slouží stlačený zemní plyn. Plné označení nového provedení Zafiry je 1.6 CNG (Compressed Natural Gas).

Zafiru 1.6 CNG pohání známý čtyřválec o objemu 1.6 litru a výkonu 100 ks. Pohonná jednotka byla přizpůsobena pro primární spalování zemního plynu. Jako zásobárna paliva slouží čtyři nádrže umístěné pod podlahou automobilu. Tyto nádrže mají celkový objem 111 litrů. Zajímavostí je, že zůstal zachován i systém Flex7.

Zafira 1.6 CNG může samozřejmě spalovat i klasický benzín. Vzhledem k tomu, že však nádrž na něj má jen 14 litrů je jasné, že se jedná jen o rezervu. Na již zmíněných 111 litrů plynu ujede Zafira 400 kilometrů, na benzínovou nádrž dalších 150 km, takže celkový dojezd je 550 kilometrů.

Protože palivo je uchováváno ve tekutém stavu, tedy je těžší než vzduch, můžete Zafiru 1.6 CNG zaparkovat i do patrových garáží.

U všech verzí Zafiry byla rozšířena i bezpečnostní výbava – v podobě průběžných airbagů. Novinkou je také barevný display navigačního systému.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků