Opel Zafira: 500 000 vyrobených automobilů

Koncem června sjel z výrobní linky závodu v Bochumi už půlmiliontý Opel Zafira.
Opel Zafira: 500 000 vyrobených automobilů
Tento kompaktní, velkoprostorový model sklízí od svého uvedení na trh v roce 1999 mimořádné úspěchy na trzích celé Evropy. Zafira se stala prodejní „jedničkou“ své kategorie v Německu, Rakousku, Dánsku, Finsku, Norsku, Polsku, Nizozemsku, Švýcarsku i v České republice.

V současné době je Zafira nejpopulárnějším sedmimístným vozem Evropy a těší se vysoké oblibě i v dalších částech světa – v srpnu loňského roku se např. rozběhla výroba Zafir v thajském Rayongu, odkud míří Zafiry na trhy východní a jižní Asie. Koncepce thajského závodu je prakticky shodná jako v případě vysoce produktivního závodu automobilky Opel v německém Eisenachu a používané vyspělé technologie zaručují plně srovnatelnou vysokou kvalitu produkce.

Díky promyšlenému interiéru stanovila Zafira zcela novou laťku flexibility celému segmentu velkoprostorových vozů této kategorie. Sofistikovaný systém ukotvení sedadel FLEX7 umožňuje snadno změnit Zafiru ze sedmimístného cestovního vozu na dvoumístnou dodávku se skříní pro náklad o objemu až 1700 litrů. Celá proměna trvá jen několik málo sekund a není při tom nutné vyjímat žádné sedadlo z vozu ven.

Podle průzkumů marketingových specialistů automobilky Opel asi dva ze tří majitelů Zafiry dosud vlastnili automobil jiné značky. Plných 72 procent zákazníků tvoří mladé rodiny.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků