Opel Zafira: 500 000 vyrobených automobilů

Koncem června sjel z výrobní linky závodu v Bochumi už půlmiliontý Opel Zafira.
Opel Zafira: 500 000 vyrobených automobilů
Tento kompaktní, velkoprostorový model sklízí od svého uvedení na trh v roce 1999 mimořádné úspěchy na trzích celé Evropy. Zafira se stala prodejní „jedničkou“ své kategorie v Německu, Rakousku, Dánsku, Finsku, Norsku, Polsku, Nizozemsku, Švýcarsku i v České republice.

V současné době je Zafira nejpopulárnějším sedmimístným vozem Evropy a těší se vysoké oblibě i v dalších částech světa – v srpnu loňského roku se např. rozběhla výroba Zafir v thajském Rayongu, odkud míří Zafiry na trhy východní a jižní Asie. Koncepce thajského závodu je prakticky shodná jako v případě vysoce produktivního závodu automobilky Opel v německém Eisenachu a používané vyspělé technologie zaručují plně srovnatelnou vysokou kvalitu produkce.

Díky promyšlenému interiéru stanovila Zafira zcela novou laťku flexibility celému segmentu velkoprostorových vozů této kategorie. Sofistikovaný systém ukotvení sedadel FLEX7 umožňuje snadno změnit Zafiru ze sedmimístného cestovního vozu na dvoumístnou dodávku se skříní pro náklad o objemu až 1700 litrů. Celá proměna trvá jen několik málo sekund a není při tom nutné vyjímat žádné sedadlo z vozu ven.

Podle průzkumů marketingových specialistů automobilky Opel asi dva ze tří majitelů Zafiry dosud vlastnili automobil jiné značky. Plných 72 procent zákazníků tvoří mladé rodiny.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků