Opel Zafira: 500 000 vyrobených automobilů

Koncem června sjel z výrobní linky závodu v Bochumi už půlmiliontý Opel Zafira.
Opel Zafira: 500 000 vyrobených automobilů
Tento kompaktní, velkoprostorový model sklízí od svého uvedení na trh v roce 1999 mimořádné úspěchy na trzích celé Evropy. Zafira se stala prodejní „jedničkou“ své kategorie v Německu, Rakousku, Dánsku, Finsku, Norsku, Polsku, Nizozemsku, Švýcarsku i v České republice.

V současné době je Zafira nejpopulárnějším sedmimístným vozem Evropy a těší se vysoké oblibě i v dalších částech světa – v srpnu loňského roku se např. rozběhla výroba Zafir v thajském Rayongu, odkud míří Zafiry na trhy východní a jižní Asie. Koncepce thajského závodu je prakticky shodná jako v případě vysoce produktivního závodu automobilky Opel v německém Eisenachu a používané vyspělé technologie zaručují plně srovnatelnou vysokou kvalitu produkce.

Díky promyšlenému interiéru stanovila Zafira zcela novou laťku flexibility celému segmentu velkoprostorových vozů této kategorie. Sofistikovaný systém ukotvení sedadel FLEX7 umožňuje snadno změnit Zafiru ze sedmimístného cestovního vozu na dvoumístnou dodávku se skříní pro náklad o objemu až 1700 litrů. Celá proměna trvá jen několik málo sekund a není při tom nutné vyjímat žádné sedadlo z vozu ven.

Podle průzkumů marketingových specialistů automobilky Opel asi dva ze tří majitelů Zafiry dosud vlastnili automobil jiné značky. Plných 72 procent zákazníků tvoří mladé rodiny.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků