Opel vyrobil desaťmilióntu Corsu

Automobilka Opel vyrobila v Eisenachu desaťmiliónty kus modelu Corsa. Jubilejným vozidlom je Corsa ecoFLEX s motorom 1,3 CDTI, ktorý produkuje nezvyčajne malý objem emisií, len 119 gramov CO2/km. Závod v Eisenachu zamestnáva v súčasnosti 18 tisíc ľudí.

Závod v Eisenachu začal vyrábať v roku 1992. Práca na súčasnom modeli Corsa sa začala v Auguste 2006 po tom, čo sa na vybudovaní nových výrobných zariadení preinvestovalo 150 miliónov Eur. Spolu s modelmi vyrábanými v Zaragoze sa doteraz predalo cca 550 000 nových Oplov Corsa. Tá bola v roku 2007 najúspešnejším modelom svojej kategórie v Nemecku, keď dosiahla 79 000 registrácií. Verzia Corsa ecoFLEX, po prvý krát predstavená na IAA v septembri 2007, disponuje obzvlášť nízkou úrovňou emisií CO2. Je prvým vozidlom  radu modelov ecoFLEX – najhospodárnejších a najekologickejších verzií každého modelového radu Opel.

Klepněte pro větší obrázek
Jubilejný kus Corsy

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků