Opel vstupuje na ruský trh. Zanedlouho bude mít už pokrytý celý svět

Vypadá to, že za pár let nebude na světě existovat místo, kde by se nedal pořídit nový Opel nebo Vauxhall.

Společnost Opel/Vauxhall se pustila do exportní ofenzívy již před několika lety. Dalším trhem na řadě je Rusko, kam vstoupí ještě v tomto roce. Bude tam dovážet crossover Crossland X z německé domoviny a matka vlast volá i po Zafiře Life a Vivaru, které se zde mimochodem vyrábějí. Další modely pak budou následovat.

Opel láká na novou Corsu. Vrcholné verzi nasadí i Matrix LED světlomety

Opel láká na novou Corsu. Vrcholné verzi nasadí i Matrix LED světlomety

Rusko se tak stane dalším trhem, kde automobilka nově působí. V roce 2017 to byla Jižní Amerika, na kterou v loňském roce navázal Jihoafrický trh. Vozy Opel ale najdete od poloviny loňského roku i na Ukrajině. Pro koncern PSA je důležité zastoupení značek v Rusku z důvodu posílení přítomnosti na euroasijském trhu.

Z Opelu Zafira se stala osobní dodávka. Má až 9 míst a bude i elektrický

Z Opelu Zafira se stala osobní dodávka. Má až 9 míst a bude i elektrický

Z počátku bude mít Opel v Rusku 15 až 20 dealerství v největších městech. Postupem času však plánuje tuto síť zdvojnásobit. Automobilka tak pokračuje ve svém strategickém plánu k udržení dlouhodobého profitu. Cílem je do poloviny roku 2020 dosáhnout 10 % celkového podílu prodejů z mimoevropských prodejů.

Opel proto bude i nadále otevírat nová a nová zastoupení. Na řadě i Asie, Afrika a také rozšíření působnosti na jihoamerickém trhu. Do roku 2022 pak plánují dalších dvacet nových exportů.

TEST Range Rover Evoque P250: Stojí tvrdohlavý nezmar za skoro 2 miliony?

Range Rover Evoque P250

Range Rover si prostě nedá říct a i do městského crossoveru nabízí všemožnou výbavu do terénu. Je tolik kilogramů navíc opravdu potřeba? A poradí si s tím mild-hybridní pohon?

včera | Vladimír Kadera | 14 příspěvků
TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 11 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků