Opel vstupuje na ruský trh. Zanedlouho bude mít už pokrytý celý svět

Vypadá to, že za pár let nebude na světě existovat místo, kde by se nedal pořídit nový Opel nebo Vauxhall.

Společnost Opel/Vauxhall se pustila do exportní ofenzívy již před několika lety. Dalším trhem na řadě je Rusko, kam vstoupí ještě v tomto roce. Bude tam dovážet crossover Crossland X z německé domoviny a matka vlast volá i po Zafiře Life a Vivaru, které se zde mimochodem vyrábějí. Další modely pak budou následovat.

Opel láká na novou Corsu. Vrcholné verzi nasadí i Matrix LED světlomety

Opel láká na novou Corsu. Vrcholné verzi nasadí i Matrix LED světlomety

Rusko se tak stane dalším trhem, kde automobilka nově působí. V roce 2017 to byla Jižní Amerika, na kterou v loňském roce navázal Jihoafrický trh. Vozy Opel ale najdete od poloviny loňského roku i na Ukrajině. Pro koncern PSA je důležité zastoupení značek v Rusku z důvodu posílení přítomnosti na euroasijském trhu.

Z Opelu Zafira se stala osobní dodávka. Má až 9 míst a bude i elektrický

Z Opelu Zafira se stala osobní dodávka. Má až 9 míst a bude i elektrický

Z počátku bude mít Opel v Rusku 15 až 20 dealerství v největších městech. Postupem času však plánuje tuto síť zdvojnásobit. Automobilka tak pokračuje ve svém strategickém plánu k udržení dlouhodobého profitu. Cílem je do poloviny roku 2020 dosáhnout 10 % celkového podílu prodejů z mimoevropských prodejů.

Opel proto bude i nadále otevírat nová a nová zastoupení. Na řadě i Asie, Afrika a také rozšíření působnosti na jihoamerickém trhu. Do roku 2022 pak plánují dalších dvacet nových exportů.

TEST Suzuki Jimny 1.5 VVT 4x4 AllGrip: Chcete ho? Ano, chcete ho!

Suzuki Jimny 1.5 VVT 4x4

Když na vás Jimny pohlédne svým roztomilým kukučem, není ani třeba klást onu známou otázku „Chcete mě?“. Tehle roztomilej kříženeček je totiž moc hodnej, má rád projížďky po lese, ale umí se chovat i ve městě, hodí se k dětem i na práci, moc toho nespapá a vejde se skoro všude. Toho prostě chcete, o tom není sporu. Ale zaprvé není všechno jen a jen růžové, a pak je tu ještě jedna zásadní otázka: Automat, nebo manuál? Pečlivě jsme vyzkoušeli oba.

14.  12.  2019 | Petr Schnagl | 31 příspěvků
První jízda s Volkswagenem Golf VIII: Klasik všech klasiků v digitálním věku

Volkswagen Golf VIII

S novým Volkswagenem Golfem jsme se staticky seznámili koncem října při oficiálním odhalení. Nyní se osmým vydáním evropského bestselleru konečně svezeme.

10.  12.  2019 | Svět motorů | 59 příspěvků
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 31 příspěvků