Opel vstupuje na ruský trh. Zanedlouho bude mít už pokrytý celý svět

Vypadá to, že za pár let nebude na světě existovat místo, kde by se nedal pořídit nový Opel nebo Vauxhall.

Společnost Opel/Vauxhall se pustila do exportní ofenzívy již před několika lety. Dalším trhem na řadě je Rusko, kam vstoupí ještě v tomto roce. Bude tam dovážet crossover Crossland X z německé domoviny a matka vlast volá i po Zafiře Life a Vivaru, které se zde mimochodem vyrábějí. Další modely pak budou následovat.

Opel láká na novou Corsu. Vrcholné verzi nasadí i Matrix LED světlomety

Opel láká na novou Corsu. Vrcholné verzi nasadí i Matrix LED světlomety

Rusko se tak stane dalším trhem, kde automobilka nově působí. V roce 2017 to byla Jižní Amerika, na kterou v loňském roce navázal Jihoafrický trh. Vozy Opel ale najdete od poloviny loňského roku i na Ukrajině. Pro koncern PSA je důležité zastoupení značek v Rusku z důvodu posílení přítomnosti na euroasijském trhu.

Z Opelu Zafira se stala osobní dodávka. Má až 9 míst a bude i elektrický

Z Opelu Zafira se stala osobní dodávka. Má až 9 míst a bude i elektrický

Z počátku bude mít Opel v Rusku 15 až 20 dealerství v největších městech. Postupem času však plánuje tuto síť zdvojnásobit. Automobilka tak pokračuje ve svém strategickém plánu k udržení dlouhodobého profitu. Cílem je do poloviny roku 2020 dosáhnout 10 % celkového podílu prodejů z mimoevropských prodejů.

Opel proto bude i nadále otevírat nová a nová zastoupení. Na řadě i Asie, Afrika a také rozšíření působnosti na jihoamerickém trhu. Do roku 2022 pak plánují dalších dvacet nových exportů.

První svezení: Ford Mondeo Hybrid chytá druhý dech jako kombi. Má šanci uspět?

Ford Mondeo 2.0 Hybrid iCVT (první svezení)

Benzin-elektrické pohonné ústrojí Mondea se v závěru své kariéry stěhuje do kombíku. Kufr zmenšuje i tady, ztráta ale není tak citelná, a navíc lze tuto verzi pořídit za zajímavou akční cenu.

25.  5.  2019 | Miro Mihálik | 33 příspěvků
TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 49 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků