Opel vstupuje na ruský trh. Zanedlouho bude mít už pokrytý celý svět

Vypadá to, že za pár let nebude na světě existovat místo, kde by se nedal pořídit nový Opel nebo Vauxhall.

Společnost Opel/Vauxhall se pustila do exportní ofenzívy již před několika lety. Dalším trhem na řadě je Rusko, kam vstoupí ještě v tomto roce. Bude tam dovážet crossover Crossland X z německé domoviny a matka vlast volá i po Zafiře Life a Vivaru, které se zde mimochodem vyrábějí. Další modely pak budou následovat.

Opel láká na novou Corsu. Vrcholné verzi nasadí i Matrix LED světlomety

Opel láká na novou Corsu. Vrcholné verzi nasadí i Matrix LED světlomety

Rusko se tak stane dalším trhem, kde automobilka nově působí. V roce 2017 to byla Jižní Amerika, na kterou v loňském roce navázal Jihoafrický trh. Vozy Opel ale najdete od poloviny loňského roku i na Ukrajině. Pro koncern PSA je důležité zastoupení značek v Rusku z důvodu posílení přítomnosti na euroasijském trhu.

Z Opelu Zafira se stala osobní dodávka. Má až 9 míst a bude i elektrický

Z Opelu Zafira se stala osobní dodávka. Má až 9 míst a bude i elektrický

Z počátku bude mít Opel v Rusku 15 až 20 dealerství v největších městech. Postupem času však plánuje tuto síť zdvojnásobit. Automobilka tak pokračuje ve svém strategickém plánu k udržení dlouhodobého profitu. Cílem je do poloviny roku 2020 dosáhnout 10 % celkového podílu prodejů z mimoevropských prodejů.

Opel proto bude i nadále otevírat nová a nová zastoupení. Na řadě i Asie, Afrika a také rozšíření působnosti na jihoamerickém trhu. Do roku 2022 pak plánují dalších dvacet nových exportů.

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

dnes | Vladimír Kadera | 23 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků