Opel vstupuje na ruský trh. Zanedlouho bude mít už pokrytý celý svět

Vypadá to, že za pár let nebude na světě existovat místo, kde by se nedal pořídit nový Opel nebo Vauxhall.

Společnost Opel/Vauxhall se pustila do exportní ofenzívy již před několika lety. Dalším trhem na řadě je Rusko, kam vstoupí ještě v tomto roce. Bude tam dovážet crossover Crossland X z německé domoviny a matka vlast volá i po Zafiře Life a Vivaru, které se zde mimochodem vyrábějí. Další modely pak budou následovat.

Opel láká na novou Corsu. Vrcholné verzi nasadí i Matrix LED světlomety

Opel láká na novou Corsu. Vrcholné verzi nasadí i Matrix LED světlomety

Rusko se tak stane dalším trhem, kde automobilka nově působí. V roce 2017 to byla Jižní Amerika, na kterou v loňském roce navázal Jihoafrický trh. Vozy Opel ale najdete od poloviny loňského roku i na Ukrajině. Pro koncern PSA je důležité zastoupení značek v Rusku z důvodu posílení přítomnosti na euroasijském trhu.

Z Opelu Zafira se stala osobní dodávka. Má až 9 míst a bude i elektrický

Z Opelu Zafira se stala osobní dodávka. Má až 9 míst a bude i elektrický

Z počátku bude mít Opel v Rusku 15 až 20 dealerství v největších městech. Postupem času však plánuje tuto síť zdvojnásobit. Automobilka tak pokračuje ve svém strategickém plánu k udržení dlouhodobého profitu. Cílem je do poloviny roku 2020 dosáhnout 10 % celkového podílu prodejů z mimoevropských prodejů.

Opel proto bude i nadále otevírat nová a nová zastoupení. Na řadě i Asie, Afrika a také rozšíření působnosti na jihoamerickém trhu. Do roku 2022 pak plánují dalších dvacet nových exportů.

Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4M (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

21.  3.  2019 | Petr Schnagl | 46 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 13 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 37 příspěvků