Konečně elektrická dodávka s pořádným dojezdem! Opel Vivaro-e ujede až 330 km

První elektrická užitková dodávka od Opelu je tady. Po stránce baterií bude dostupná ve dvou verzích.

Stejná variabilita jako v případě klasického užitkového Vivara, nicméně s volbou dvou různých dojezdů podle využití. Po upoutávce na konci minulého roku již Opel naplno představuje Vivaro-e, které bude udržovat sourozenecké vztahy s Peugeotem e-Expert na stejné platformě. Hlavním titulkem je přitom dojezd na jedno nabití až 330 kilometrů.

Využití elektrického Vivara-e vidí Opel především ve městech, která již zavedla či budou zavádět takzvané „bez-emisní“ zóny nebo limitují/zakazují vjezd vozům s naftovými motory. Novinka pak uveze náklad o hmotnosti až 1275 kg, tedy skoro stejně jako dieselový ekvivalent, a rovněž nabízí možnost tažení přívěsu do hmotnosti až 1000 kg. Karoserie bude nabízena ve třech délkách – 4,6 m, 4,95 m a 5,3 m.

Minitest Opel Astra Sports Tourer 1.5 CDTi 90 kW: Nekřič na mě, prosím

Minitest Opel Astra Sports Tourer 1.5 CDTi 90 kW: Nekřič na mě, prosím

Zákazníci budou mít na výběr mezi specifikací s baterií o kapacitě 50 kWh pro dojezd až 230 kilometrů nebo baterií o kapacitě 75 kWh pro zmíněný dojezd až 330 kilometrů (dle WLTP). Elektromotor má v obou případech výkon 100 kW (136 koní) a točivý moment 260 N.m. Maximální rychlost Vivara-e je omezena na 130 km/h.

Použitím veřejné 100kW DC nabíjecí stanice je poté 50kWh baterie dobitá na 80 % kapacity za přibližně 30 minut, přičemž u větší 75kWh to potrvá asi 45 minut.

Opel plní sliby a vrací do hry známé jméno. Nová Mokka dorazí i jako elektromobil

Opel plní sliby a vrací do hry známé jméno. Nová Mokka dorazí i jako elektromobil

Ani u elektrické dodávky se pak nezapomíná na bohatou výbavu ve formě head-up displeje, systému udržování jízdy v pruhu, rozpoznávání značek, sledování únavy řidiče, adaptivního tempomatu, předkolizních systémů nebo zadní parkovací kamery se záběrem v rozsahu 180 stupňů. Dále tu máme sedmipalcový infotainment s 3D navigací a podporou rozhraní Apple CarPlay a Android Auto.

Cenovky Vivara-e ještě Opel nezveřejňuje. Dále již ale plánuje také malou elektrickou dodávku Combo-e, která přijede v roce 2021. Do roku 2024 chce totiž automobilka nabízet elektrickou verzi každého svého osobního i užitkového modelu v nabídce.

Opel

Němec Adam Opel založil svou společnost už v roce 1862. Od roku 1899 v ní začal vyrábet automobily a v roce 1914 se stal největším německým výrobcem.

V letech 1929–1931 se vlastníkem Opelu stal General Motors. Od roku 2017 je Opel dceřinou společností koncernu Groupe PSA.

Opel Astra • Opel Corsa • Opel Crossland X • Opel Grandland X • Opel Mokka • Opel Zafira • Opel Combo • Insignia Country Tourer • Insignia GSi

Za volantem Škody Octavia RS Combi 2.0 TSI: Kabel nechte Bruselu, berte tuhle!

Škoda Octavia RS Combi 2.0 TSI

Vyzkoušeli jsme Škodu Octavia RS. Tu správnou Škodu Octavia RS. A tady je pár důvodů, proč byste se měli zajímat právě o verzi, o které si dnes budeme povídat.

včera | Jan Mička | 63 příspěvků
Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

3.  12.  2020 | Jan Mička | 105 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků