Opel Vectra 2005: nová technika pod kapotou

Nejvýraznější novinkou Vectry pro následující modelový rok je bezesporu aktivní podvozek IDSplus, který měl premiéru v nové generaci Astry. Jde o proměnné nastavování tlumičů dle jízdy: v zatáčce přituhnou, takže auto pojede jistěji, na špatném povrchu změknou. IDSplus je kombinován s ESP, což přispívá k vyšší bezpečnosti jízdy. Toto vylepšení dostanou ve standardu šestiválcové motory, pro 2.0T a 1.9 CDTi bude IDSplus za příplatek. Do standardu dostane Vectra (i Signum) adaptivní brzdová světla a automatická potkávací světla, která se hodí tam, kde je přikázáno svícení přes den. Novinkou je také volitelný šestistupňový automat k motoru 1.9 CDTi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků