Opel útočí i v roce 2001

V novém modelovém roce 2001 přichází Opel ve svém modelovém portfoliu s celou řadou velmi zajímavých a lákavých novinek. Právě dnes zahajujeme náš seriál, ve kterém se Vás pokusíme podrobně seznámit se všemi novinkami automobilky Opel
Opel útočí i v roce 2001
V novém modelovém roce 2001 přichází Opel ve svém modelovém portfoliu s celou řadou velmi zajímavých a lákavých novinek. Právě dnes zahajujeme náš seriál, ve kterém se Vás pokusíme podrobně seznámit se všemi novinkami automobilky Opel.

Po nedávno uvedené Agile, prvním voze kategorie mikrovan od evropského výrobce automobilů, se na evropském trhu objevuje zcela nová Corsa třetí generace. Hned v závěsu za novou Corsou se drží ryze sportovní dvousedadlový model Speedster. Horkou novinkou v nabídce Opelu je také nový užitkový model Vivaro, originálně stylizovaná dodávka populární kategorie lehkých užitkových vozů celkové hmotnosti až 2,8 tuny. Opel Vivaro si svoji výstavní premiéru odbyl koncem září na mezinárodním autosalonu užitkových automobilů ve Frankfurtu nad Mohanem.

Změny a vylepšení pro rok 2001 se dotkly všech modelových řad automobilky Opel. K nejvýraznějším novinkám patří výkonnější vznětové motory pro vozy Opel Zafira, Vectra, Omega a Movano. Také celá řada zážehových motorů v modelovém roce 2001 "zesílila" a vyniká i velmi nízkými emisemi: Téměř všechny zážehové motory vyhovují přísným emisním limitům normy Euro 4.

Moderní hliníkový motor o objemu 2,2 l, který se už představil ve vozech Astra Coupé, bude v novém modelovém roce k dispozici také pro modely Astra, Zafira a Vectra. Tento šestnáctiventilový čtyřválec o výkonu 108 kW/147k propůjčuje skvělou dynamiku jízdy i sportovním vozům Opel Speedster.

Pod kapotou vozů Astra Coupé se objeví také přeplňovaný čtyřválec, jehož 190 k završuje výkonovou škálu motorů pro tuto modelovou řadu. V modelech Vectra a Omega se zase objevuje nový výkonnější zážehový šestiválec o objemu 2,6 l. Velmi důležitým kvalitativním pokrokem je prodloužení předepsaného servisního intervalu u většiny modelů Opel na 30 000 km.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 28 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků