Opel útočí i v roce 2001

V novém modelovém roce 2001 přichází Opel ve svém modelovém portfoliu s celou řadou velmi zajímavých a lákavých novinek. Právě dnes zahajujeme náš seriál, ve kterém se Vás pokusíme podrobně seznámit se všemi novinkami automobilky Opel
Opel útočí i v roce 2001
V novém modelovém roce 2001 přichází Opel ve svém modelovém portfoliu s celou řadou velmi zajímavých a lákavých novinek. Právě dnes zahajujeme náš seriál, ve kterém se Vás pokusíme podrobně seznámit se všemi novinkami automobilky Opel.

Po nedávno uvedené Agile, prvním voze kategorie mikrovan od evropského výrobce automobilů, se na evropském trhu objevuje zcela nová Corsa třetí generace. Hned v závěsu za novou Corsou se drží ryze sportovní dvousedadlový model Speedster. Horkou novinkou v nabídce Opelu je také nový užitkový model Vivaro, originálně stylizovaná dodávka populární kategorie lehkých užitkových vozů celkové hmotnosti až 2,8 tuny. Opel Vivaro si svoji výstavní premiéru odbyl koncem září na mezinárodním autosalonu užitkových automobilů ve Frankfurtu nad Mohanem.

Změny a vylepšení pro rok 2001 se dotkly všech modelových řad automobilky Opel. K nejvýraznějším novinkám patří výkonnější vznětové motory pro vozy Opel Zafira, Vectra, Omega a Movano. Také celá řada zážehových motorů v modelovém roce 2001 "zesílila" a vyniká i velmi nízkými emisemi: Téměř všechny zážehové motory vyhovují přísným emisním limitům normy Euro 4.

Moderní hliníkový motor o objemu 2,2 l, který se už představil ve vozech Astra Coupé, bude v novém modelovém roce k dispozici také pro modely Astra, Zafira a Vectra. Tento šestnáctiventilový čtyřválec o výkonu 108 kW/147k propůjčuje skvělou dynamiku jízdy i sportovním vozům Opel Speedster.

Pod kapotou vozů Astra Coupé se objeví také přeplňovaný čtyřválec, jehož 190 k završuje výkonovou škálu motorů pro tuto modelovou řadu. V modelech Vectra a Omega se zase objevuje nový výkonnější zážehový šestiválec o objemu 2,6 l. Velmi důležitým kvalitativním pokrokem je prodloužení předepsaného servisního intervalu u většiny modelů Opel na 30 000 km.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků