Opel útočí i v roce 2001

V novém modelovém roce 2001 přichází Opel ve svém modelovém portfoliu s celou řadou velmi zajímavých a lákavých novinek. Právě dnes zahajujeme náš seriál, ve kterém se Vás pokusíme podrobně seznámit se všemi novinkami automobilky Opel
Opel útočí i v roce 2001
V novém modelovém roce 2001 přichází Opel ve svém modelovém portfoliu s celou řadou velmi zajímavých a lákavých novinek. Právě dnes zahajujeme náš seriál, ve kterém se Vás pokusíme podrobně seznámit se všemi novinkami automobilky Opel.

Po nedávno uvedené Agile, prvním voze kategorie mikrovan od evropského výrobce automobilů, se na evropském trhu objevuje zcela nová Corsa třetí generace. Hned v závěsu za novou Corsou se drží ryze sportovní dvousedadlový model Speedster. Horkou novinkou v nabídce Opelu je také nový užitkový model Vivaro, originálně stylizovaná dodávka populární kategorie lehkých užitkových vozů celkové hmotnosti až 2,8 tuny. Opel Vivaro si svoji výstavní premiéru odbyl koncem září na mezinárodním autosalonu užitkových automobilů ve Frankfurtu nad Mohanem.

Změny a vylepšení pro rok 2001 se dotkly všech modelových řad automobilky Opel. K nejvýraznějším novinkám patří výkonnější vznětové motory pro vozy Opel Zafira, Vectra, Omega a Movano. Také celá řada zážehových motorů v modelovém roce 2001 "zesílila" a vyniká i velmi nízkými emisemi: Téměř všechny zážehové motory vyhovují přísným emisním limitům normy Euro 4.

Moderní hliníkový motor o objemu 2,2 l, který se už představil ve vozech Astra Coupé, bude v novém modelovém roce k dispozici také pro modely Astra, Zafira a Vectra. Tento šestnáctiventilový čtyřválec o výkonu 108 kW/147k propůjčuje skvělou dynamiku jízdy i sportovním vozům Opel Speedster.

Pod kapotou vozů Astra Coupé se objeví také přeplňovaný čtyřválec, jehož 190 k završuje výkonovou škálu motorů pro tuto modelovou řadu. V modelech Vectra a Omega se zase objevuje nový výkonnější zážehový šestiválec o objemu 2,6 l. Velmi důležitým kvalitativním pokrokem je prodloužení předepsaného servisního intervalu u většiny modelů Opel na 30 000 km.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků