Opel strhl plachtu z nové generace crossoveru Mokka. K odhalení však stále nedošlo

Opel pokračuje v upoutávkách na novou Mokku, strhává plachtu z prototypu a… vodí nás za nos, protože design crossoveru nechává zahalen maskováním.

Návrat malého crossoveru se blíží. Nová generace Opelu Mokka prochází testováním a nedávno nám automobilka ukázala první fotky maskovaného prototypu. V nové upoutávce si z nás přitom Opel střílí, jelikož ve videu dojde ke stažení plachty z novinky, ta je však stále dobře zahalená kamufláží.

Nový Opel Mokka na dalších fotografiích. Design čerpá inspiraci z konceptu GT X

Nový Opel Mokka na dalších fotografiích. Design čerpá inspiraci z konceptu GT X

Nová Mokka bude vyšší sourozenec hatchbacku Corsa a bude tedy sdílet platformu i s Peugeotem 208 či DS3 Crossback. Stejně tak má obdržet možnost plně elektrického pohonu jakožto Mokka-e. „Super auto! Za volantem se budete bavit,“ řekl o elektrické verzi ambasador značky Jürgen Klopp.

Použitá platforma CMP, kterou tedy bude Mokka sdílet s Corsou, totiž zajišťuje nasazení jak tradičních spalovacích motorů, tak čistě elektrického ústrojí. Opel pak dodává, že použitím tohoto základu bude nová generace crossoveru až o 120 kg lehčí než v případě předchůdce – rozvor modelu má ovšem zůstat přibližně stejný.  

Konečně elektrická dodávka s pořádným dojezdem! Opel Vivaro-e ujede až 330 km

Konečně elektrická dodávka s pořádným dojezdem! Opel Vivaro-e ujede až 330 km

Po stránce designu má být Mokka silně inspirovaná konceptem GT X Experimental z roku 2018. Více informací zatím Opel neupřesňuje kromě toho, že produkce nové Mokky započne ke konci letošního roku a do prodeje zamíří se začátkem roku 2021. Samotná premiéra tedy nemůže být příliš daleko.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

dnes | Jan Mička
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 82 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků