Opel Signum nahradí luxusní omegu

Opel Signum je studie stará již několik let. Nyní se projekt dostal do konečné fáze a nový model bude představen již na pařížském autosalónu, prodeje by měly začít příští rok.

Signum vzhledem připomíná hodně přerostlý hatchback; není to tedy sedan jako omega či liftback jako Vectra GTS. Jeho design je velmi odvážný a částečně by se dal srovnat s vel satisem, který je jde však ještě o kousek dále. Délka karoserie je o tři centimetry větší než u nové vectry, rovných 4 636 mm, dokážete si asi spočítat, že rozvor musí být přímo obrovský - 2,83 m, tedy ještě více, než má takový superb (a 130 mm více než vectra). Vzadu je tedy místa dostatek, či spíše nadbytek jako v případě již zmíněného superbu. opalubní deska a středová konzola je prakticky totožná jako ve vectře. Sedačky jsou velmi komfortní, a ač je Signum určen pro pět cestujících, pohodlí na zadních sedadlech najdou jen dva. Velikost zavazadlového prostoru je 480 litrů, tedy spíše slabší průměr; po sklopení zadních sedadel to bude 1400 litrů.

Signum bude zkrátka nejluxusnějším opelem a tomu bude odpovídat výbava a rovněž i cena. Není tedy divu, že se budete moci při jízdě dívat na DVD filmy, popíjet z baru nebo pojídat oběd na malém stolečku.

Základem motorizace bude benzíňák Ecotec o objemu 2,2 litrus výkonem 155 koní (114 kW), výše pak bude dvoulitrové turbo se 175 koníky (129 kW). Vrcholem benzínové nabídky bude šestiválec s výkonem 154 kW (210 koní). Nezapomíná se ani na vznětové jednotky, základem bude 2,2 DTI s výkonem 90 kW (122 koní) a třílitrový šestiválec se 130 kW (177 koní), který používá např. Renault Vel Satis nebo Saab 9-5. Volit můžete mezi manuálem nebo automatem s možností manuálního řazení.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků