Opel Rocks-e je klonem Citroënu Ami. S rychlostí 45 km/h míří na mladé ve městě

Opel bere techniku od Francouzů a do nabídky rovněž uvádí miniaturní vozítko do města.

Pod střechou koncernu Stellantis pokračuje Opel ve sdílení rodinné techniky a svou nabídku modelů rozšiřuje o novinku Rocks-e – tedy přeznačkovanou verzi dříve uvedeného Citroënu Ami. Miniaturní dvoumístná, elektrická krabička pro využití výhradně ve městě dostává pár designových prvků německé značky, nic extra dalšího se však nemění.

Vylepšený Opel Grandland přijel do Česka. V akci teď ušetří až 100.000 korun

Vylepšený Opel Grandland přijel do Česka. V akci teď ušetří až 100.000 korun

Stejně jako Ami má i Opel řadu zaměnitelných plastových dílů karoserie pro snížení výrobních nákladů (například dveře nebo přední a zadní nárazník). Na délku měří vozítko 2,41 metru, váží pouhých 471 kg, a přestože může vypadat malince a uvnitř stísněné, uvnitř má nabídnout dostatek místa i pro cestující s výškou přes 1,9 metru.

Pohon zajišťuje elektromotor ve spojení s 5,5kWh baterií. Na jedno nabití tak Opel uvádí dojezd až 75 km (WLTP). Z normální domácí zásuvky má nabití do plna trvat asi 3,5 hodiny. Na krátké přesuny výhradně po městě odkazuje i maximální rychlost jen 45 km/h.  

Muzeum Opel Classic už je taky virtuální. Prohlédnout si můžete přes 600 skvostů!

Muzeum Opel Classic už je taky virtuální. Prohlédnout si můžete přes 600 skvostů!

Svou specifikací hledí Rocks-e (a rovněž Citroën Ami) na dále rostoucí trh sdílení automobilů, tzv. car-sharing. V Německu mohou Rocks-e řídit i mladí ve věku od 15 let s řidičským průkazem pro skupinu AM. Právě na domácím trhu Opel nejprve spustí objednávky (včetně on-line prodeje), přičemž další evropské trhy mají následovat. O příchodu do Česka však zatím nevíme.

Citroën

Citroën je nejdůležitější francouzská automobilka, součást skupiny Stellantis.

Společnost v roce 1919 založil André-Gustave Citroën. Byla to první automobilka s masovou sériovou výrobou mimo území USA.

Citroën C1 • Citroën C3 • Citroën C3 AircrossCitroën C-Elysée • Citroën C4 Cactus • Citroën C5 Aircross • Citroën Spacetourer • Citroën BerlingoCitroën Jumper

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 37 příspěvků