Opel prodlužuje inspekční intervaly

V novém modelovém roce 2001 Opel výrazně prodlužuje předepsané servisní intervaly u většiny svých modelů. Napříště tedy budou majitelé nových vozů Opel...
Opel prodlužuje inspekční intervaly
V novém modelovém roce 2001 Opel výrazně prodlužuje předepsané servisní intervaly u většiny svých modelů. Napříště tedy budou majitelé nových vozů Opel Agila, Corsa, Astra, Astra Coupé, Zafira, Vectra a Omega zaj íždět do servisů k předepsaným prohlídkám vždy až po ujetí 30 000 km nebo jednou za rok. Dvojnásobné prodloužení intervalů výměny oleje platí pro všechny verze těchto modelových řad, ať už jsou tyto vozy poháněné vznětovými nebo zážehovými motory.

"Jde o výrazný krok na naší cestě za stále nižšími provozními náklady, " říká Alain Uyttenhoven, člen představenstva automobilky Opel. Prodloužení inspekčních intervalů bylo umožněno díky použití nově vyvinutých olejů, vyhovujícím specifikacím ACEA A3/B3-98, které se řadí do viskozitních kategorií OW-X, SW-X a lOW-X. Kromě toho jsou všechny nové modely Opel, na které se vztahují prodloužené inspekční lhůty, vybavené také indikací nebezpečného opotřebení brzdového obložení.

Prodloužené inspekční intervaly se nevztahují na vozy Opel Speedster, Frontera a na užitkové modely, u kterých se servisní intervaly nemění.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků