Opel prodlužuje inspekční intervaly

V novém modelovém roce 2001 Opel výrazně prodlužuje předepsané servisní intervaly u většiny svých modelů. Napříště tedy budou majitelé nových vozů Opel...
Opel prodlužuje inspekční intervaly
V novém modelovém roce 2001 Opel výrazně prodlužuje předepsané servisní intervaly u většiny svých modelů. Napříště tedy budou majitelé nových vozů Opel Agila, Corsa, Astra, Astra Coupé, Zafira, Vectra a Omega zaj íždět do servisů k předepsaným prohlídkám vždy až po ujetí 30 000 km nebo jednou za rok. Dvojnásobné prodloužení intervalů výměny oleje platí pro všechny verze těchto modelových řad, ať už jsou tyto vozy poháněné vznětovými nebo zážehovými motory.

"Jde o výrazný krok na naší cestě za stále nižšími provozními náklady, " říká Alain Uyttenhoven, člen představenstva automobilky Opel. Prodloužení inspekčních intervalů bylo umožněno díky použití nově vyvinutých olejů, vyhovujícím specifikacím ACEA A3/B3-98, které se řadí do viskozitních kategorií OW-X, SW-X a lOW-X. Kromě toho jsou všechny nové modely Opel, na které se vztahují prodloužené inspekční lhůty, vybavené také indikací nebezpečného opotřebení brzdového obložení.

Prodloužené inspekční intervaly se nevztahují na vozy Opel Speedster, Frontera a na užitkové modely, u kterých se servisní intervaly nemění.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 87 příspěvků