Opel prodlužuje inspekční intervaly

V novém modelovém roce 2001 Opel výrazně prodlužuje předepsané servisní intervaly u většiny svých modelů. Napříště tedy budou majitelé nových vozů Opel...
Opel prodlužuje inspekční intervaly
V novém modelovém roce 2001 Opel výrazně prodlužuje předepsané servisní intervaly u většiny svých modelů. Napříště tedy budou majitelé nových vozů Opel Agila, Corsa, Astra, Astra Coupé, Zafira, Vectra a Omega zaj íždět do servisů k předepsaným prohlídkám vždy až po ujetí 30 000 km nebo jednou za rok. Dvojnásobné prodloužení intervalů výměny oleje platí pro všechny verze těchto modelových řad, ať už jsou tyto vozy poháněné vznětovými nebo zážehovými motory.

"Jde o výrazný krok na naší cestě za stále nižšími provozními náklady, " říká Alain Uyttenhoven, člen představenstva automobilky Opel. Prodloužení inspekčních intervalů bylo umožněno díky použití nově vyvinutých olejů, vyhovujícím specifikacím ACEA A3/B3-98, které se řadí do viskozitních kategorií OW-X, SW-X a lOW-X. Kromě toho jsou všechny nové modely Opel, na které se vztahují prodloužené inspekční lhůty, vybavené také indikací nebezpečného opotřebení brzdového obložení.

Prodloužené inspekční intervaly se nevztahují na vozy Opel Speedster, Frontera a na užitkové modely, u kterých se servisní intervaly nemění.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky