Opel připravuje nové výkonné kupé

Německá automobilka Opel zveřejnila další informace o nástupci modelu Vectra, kterého bychom se měli dočkat koncem příštího roku. Nová Vectra bude opět vyráběna jako sedan, hatchback a liftback a vyráběna bude i v ostré verzi s náhonem na všechna čtyři kola s motorem přeplňovaným dvěma turbodmychadly. To až tak nepřekvapí, doplnění náhonu na všechna kola je celkem logickým krokem, současné topmodely Vectry už mají s přenosem výkonu pouze přes přední osu plno práce.

Novou informací ale je, že kromě nastávající Vectry se v dílnách automobilky chystá ještě jeden model, který by vycházel konceptu GTC a byl by postaven na stejné podvozkové platformě. Jednalo by se tak o kupé, které by mohlo být nástupcem modelu Calibra.

Oba modely budou postaveny na nově vyvinuté platformě Epsilon II, která podle výrobce zaručuje tužší řízení a větší prostornost uvnitř vozidla. Vůz bude mít náhon na přední kola nebo všechna a v nabídce motorů se taky setkáme s jednou „novinkou” - 2,8 l šestiválec přeplňovaný dvěma turbodmychadly s výkonem kolem 300 koní. Tedy dalšími 20 koňmi proti současné nejvýkonnější verzi tohoto motoru.
 
Snad již za necelý rok se tak snad se dočkáme očekávaného nástupce Vectry i Calibry naráz.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Opel GTC Concept
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 41 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků