Opel připravuje nové výkonné kupé

Německá automobilka Opel zveřejnila další informace o nástupci modelu Vectra, kterého bychom se měli dočkat koncem příštího roku. Nová Vectra bude opět vyráběna jako sedan, hatchback a liftback a vyráběna bude i v ostré verzi s náhonem na všechna čtyři kola s motorem přeplňovaným dvěma turbodmychadly. To až tak nepřekvapí, doplnění náhonu na všechna kola je celkem logickým krokem, současné topmodely Vectry už mají s přenosem výkonu pouze přes přední osu plno práce.

Novou informací ale je, že kromě nastávající Vectry se v dílnách automobilky chystá ještě jeden model, který by vycházel konceptu GTC a byl by postaven na stejné podvozkové platformě. Jednalo by se tak o kupé, které by mohlo být nástupcem modelu Calibra.

Oba modely budou postaveny na nově vyvinuté platformě Epsilon II, která podle výrobce zaručuje tužší řízení a větší prostornost uvnitř vozidla. Vůz bude mít náhon na přední kola nebo všechna a v nabídce motorů se taky setkáme s jednou „novinkou” - 2,8 l šestiválec přeplňovaný dvěma turbodmychadly s výkonem kolem 300 koní. Tedy dalšími 20 koňmi proti současné nejvýkonnější verzi tohoto motoru.
 
Snad již za necelý rok se tak snad se dočkáme očekávaného nástupce Vectry i Calibry naráz.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Opel GTC Concept
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků