Opel připravuje nové výkonné kupé

Německá automobilka Opel zveřejnila další informace o nástupci modelu Vectra, kterého bychom se měli dočkat koncem příštího roku. Nová Vectra bude opět vyráběna jako sedan, hatchback a liftback a vyráběna bude i v ostré verzi s náhonem na všechna čtyři kola s motorem přeplňovaným dvěma turbodmychadly. To až tak nepřekvapí, doplnění náhonu na všechna kola je celkem logickým krokem, současné topmodely Vectry už mají s přenosem výkonu pouze přes přední osu plno práce.

Novou informací ale je, že kromě nastávající Vectry se v dílnách automobilky chystá ještě jeden model, který by vycházel konceptu GTC a byl by postaven na stejné podvozkové platformě. Jednalo by se tak o kupé, které by mohlo být nástupcem modelu Calibra.

Oba modely budou postaveny na nově vyvinuté platformě Epsilon II, která podle výrobce zaručuje tužší řízení a větší prostornost uvnitř vozidla. Vůz bude mít náhon na přední kola nebo všechna a v nabídce motorů se taky setkáme s jednou „novinkou” - 2,8 l šestiválec přeplňovaný dvěma turbodmychadly s výkonem kolem 300 koní. Tedy dalšími 20 koňmi proti současné nejvýkonnější verzi tohoto motoru.
 
Snad již za necelý rok se tak snad se dočkáme očekávaného nástupce Vectry i Calibry naráz.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Opel GTC Concept
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků