Opel představil elektrické Combo-e. Malá dodávka ujede až 275 km a uveze 800 kg

I do malé dodávky Combo teď Opel nasadil elektrické ústrojí. Tím ale elektrifikace portfolia užitkových vozů zatím nekončí.

Po uvedení elektrické dodávky Vivaro-e pokračuje Opel v elektrifikaci svých užitkových vozů. Na baterky tak nyní přijíždí i menší model Combo-e, který se hodí především pro využití v bezemisních zónách velkých měst. Podobně jako Vivaro je i elektrické Combo nabízeno v několika specifikacích dle předpokládaného využití dodávky.

Především tedy Combo-e přijíždí ve dvou délkách karoserie. Základem je 4,4 metru s rozvorem 2785 mm, kdy je možné převážet náklad o délce až 3090 mm a objemu až 3,8 m³. Delší XL verze měří 4,75 metru s rozvorem 2975 mm pro možnost převážet náklad o délce až 3440 mm (např. dvě europalety za sebou) a objemu až 4,4 m³.

Nový Opel Mokka odhalil české ceny. Až do března vám odpustí i 100 tisíc korun

Nový Opel Mokka odhalil české ceny. Až do března vám odpustí i 100 tisíc korun

Nosnost uvádí značka obecně na 800 kg s možností táhnout přívěs o hmotnosti až 750 kg. Ve výbavě se poté objevuje i senzor naložení, kdy lze stisknutím tlačítka ověřit, zda není dodávka přetížena. Nakonec bude Opel nabízet delší užitkové Combo-e rovněž v takzvané „crew“ verzi s místem až pro pět cestujících včetně řidiče.

Pohonné ústrojí elektrické dodávky je nám už dobře známé, Combo-e totiž používá stejný elektromotor o síle 100 kW (136 koní) a točivém momentu 260 N.m jako například elektrická Corsa-e. Součástí je i stejná 50kWh baterie, která má „užitkáči“ zajistit dojezd na jedno nabití až 275 km. Maximální rychlost je elektronicky omezených 130 km/h. Nejrychleji probíhá nabíjení u 100kW DC nabíječky, kdy se 80 % nabití dosáhne za cca 30 minut.

Spojení FCA a PSA je oficiálně hotovo. Stellantis je 4. největším výrobcem aut světa

Spojení FCA a PSA je oficiálně hotovo. Stellantis je 4. největším výrobcem aut světa

Ve výbavě dodávky nechybí 8palcový infotainment, příplatkově s navigací, standardně však nabízející možnost rozhraní Apple CarPlay a Android Auto. Po stránce bezpečnosti se objevují asistenty sledování únavy řidiče, rozpoznávání značek nebo systém krizového brzdění s detekcí chodců a dvojice kamer pro širší pohled na dění za vozem.

K prodejcům má nový Opel Combo-e dorazit na podzim letošního roku. Do konce roku nicméně značka představí ještě Movano-e, tedy elektrickou variantu své největší skříňové dodávky. Ve výsledku tak pokryje verzemi na baterky celé své portfolio užitkových vozů.

Opel

Němec Adam Opel založil svou společnost už v roce 1862. Od roku 1899 v ní začal vyrábet automobily a v roce 1914 se stal největším německým výrobcem.

V letech 1929–1931 se vlastníkem Opelu stal General Motors. Od roku 2017 byl Opel dceřinou společností koncernu Groupe PSA, od roku 2021 patří do skupiny Stellantis.

Opel Astra • Opel Corsa • Opel Crossland X • Opel Grandland X • Opel Mokka • Opel Zafira • Opel Combo • Insignia Country Tourer • Insignia GSi

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

25.  2.  2021 | Jiří Baborský | 68 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

24.  2.  2021 | Richard Herbich | 26 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků