Opel představil elektrické Combo-e. Malá dodávka ujede až 275 km a uveze 800 kg

I do malé dodávky Combo teď Opel nasadil elektrické ústrojí. Tím ale elektrifikace portfolia užitkových vozů zatím nekončí.

Po uvedení elektrické dodávky Vivaro-e pokračuje Opel v elektrifikaci svých užitkových vozů. Na baterky tak nyní přijíždí i menší model Combo-e, který se hodí především pro využití v bezemisních zónách velkých měst. Podobně jako Vivaro je i elektrické Combo nabízeno v několika specifikacích dle předpokládaného využití dodávky.

Především tedy Combo-e přijíždí ve dvou délkách karoserie. Základem je 4,4 metru s rozvorem 2785 mm, kdy je možné převážet náklad o délce až 3090 mm a objemu až 3,8 m³. Delší XL verze měří 4,75 metru s rozvorem 2975 mm pro možnost převážet náklad o délce až 3440 mm (např. dvě europalety za sebou) a objemu až 4,4 m³.

Nosnost uvádí značka obecně na 800 kg s možností táhnout přívěs o hmotnosti až 750 kg. Ve výbavě se poté objevuje i senzor naložení, kdy lze stisknutím tlačítka ověřit, zda není dodávka přetížena. Nakonec bude Opel nabízet delší užitkové Combo-e rovněž v takzvané „crew“ verzi s místem až pro pět cestujících včetně řidiče.

Pohonné ústrojí elektrické dodávky je nám už dobře známé, Combo-e totiž používá stejný elektromotor o síle 100 kW (136 koní) a točivém momentu 260 N.m jako například elektrická Corsa-e. Součástí je i stejná 50kWh baterie, která má „užitkáči“ zajistit dojezd na jedno nabití až 275 km. Maximální rychlost je elektronicky omezených 130 km/h. Nejrychleji probíhá nabíjení u 100kW DC nabíječky, kdy se 80 % nabití dosáhne za cca 30 minut.

Ve výbavě dodávky nechybí 8palcový infotainment, příplatkově s navigací, standardně však nabízející možnost rozhraní Apple CarPlay a Android Auto. Po stránce bezpečnosti se objevují asistenty sledování únavy řidiče, rozpoznávání značek nebo systém krizového brzdění s detekcí chodců a dvojice kamer pro širší pohled na dění za vozem.

K prodejcům má nový Opel Combo-e dorazit na podzim letošního roku. Do konce roku nicméně značka představí ještě Movano-e, tedy elektrickou variantu své největší skříňové dodávky. Ve výsledku tak pokryje verzemi na baterky celé své portfolio užitkových vozů.

Opel

Němec Adam Opel založil svou společnost už v roce 1862. Od roku 1899 v ní začal vyrábet automobily a v roce 1914 se stal největším německým výrobcem.

V letech 1929–1931 se vlastníkem Opelu stal General Motors. Od roku 2017 byl Opel dceřinou společností koncernu Groupe PSA, od roku 2021 patří do skupiny Stellantis.

Opel Astra • Opel Corsa • Opel Crossland X • Opel Grandland X • Opel Mokka • Opel Zafira • Opel Combo • Insignia Country Tourer • Insignia GSi

Diskuze (7) Další článek: O Čezetu nemá nikdo zájem. Výrobce elektrického prasete míří do insolvence

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,