Opel představil dva nové turbomotory

Německá automobilka Opel přichází na trh s dvojicí nových turbomotorů, z nichž jeden je uzpůsoben na pohon stlačeným zemním plynem. Jako první bude automobilka nasazovat 1,6 litrový čtyřválec s označením CNG, jenž by se měl objevit již příští rok v nabídce motorů pro model Zafira. Pro ostatní modely si výrobce přichystal obdobný, avšak benzínový agregát 1,4, který se pod kapotou prvního sériového modelu objeví až v roce 2010.

Výkon turbem přeplňované čtrnáctistovky je 104 kW (140 koní) a maximální točivý moment by měl být kolem 200 Nm. Automobilka se tak spoléhá na, v poslední době oblíbený, downsizing, od něhož si výrobci slibují nejen nižší spotřebu, ale i nižší emise. Nový agregát se postupně objeví téměř ve všech nabídkách motorů, nevynímajíc modely Astra, Corsa a Insignia.

Druhou z novinek je „hybridní“ agregát 1,6 poháněný nejen stlačeným zemním plynem, ale v případě potřeby i benzínem. Ten se objeví již příští rok a zatím dostupné údaje mluví o výkonu 110 kW (150 koní) a maximálním točivém momentu 210 Nm. I navzdory menšímu objemu, se podle slov představitelů automobilky majitelé nemusí obávat žádné „línosti“, motory prý reagují velmi pružně.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků