Opel představil dva nové turbomotory

Německá automobilka Opel přichází na trh s dvojicí nových turbomotorů, z nichž jeden je uzpůsoben na pohon stlačeným zemním plynem. Jako první bude automobilka nasazovat 1,6 litrový čtyřválec s označením CNG, jenž by se měl objevit již příští rok v nabídce motorů pro model Zafira. Pro ostatní modely si výrobce přichystal obdobný, avšak benzínový agregát 1,4, který se pod kapotou prvního sériového modelu objeví až v roce 2010.

Výkon turbem přeplňované čtrnáctistovky je 104 kW (140 koní) a maximální točivý moment by měl být kolem 200 Nm. Automobilka se tak spoléhá na, v poslední době oblíbený, downsizing, od něhož si výrobci slibují nejen nižší spotřebu, ale i nižší emise. Nový agregát se postupně objeví téměř ve všech nabídkách motorů, nevynímajíc modely Astra, Corsa a Insignia.

Druhou z novinek je „hybridní“ agregát 1,6 poháněný nejen stlačeným zemním plynem, ale v případě potřeby i benzínem. Ten se objeví již příští rok a zatím dostupné údaje mluví o výkonu 110 kW (150 koní) a maximálním točivém momentu 210 Nm. I navzdory menšímu objemu, se podle slov představitelů automobilky majitelé nemusí obávat žádné „línosti“, motory prý reagují velmi pružně.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

dnes | Radek Pecák | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků