Opel představí velmi čisté motory ecoFlex

Na blížícím se frankfurtském autosalonu představí německá automobilka Opel inovované agregáty, které se v brzké době objeví v modelech Corsa a Astra. Z pohledu zákazníka se jedná o jakousi odpověď na konkurenční vozy BlueMotion automobilky Volkswagen.

Prvním z motorů bude agregát 1,3 CDTi, tedy naftový čtyřválec. Díky novému software, který řídí spalování, bude dosaženo velmi nízkých hodnot emisí CO2, které mají klesnout pod magickou hranici 120 g/km.

Druhým z představených agregátů bude turbobenzin o objemu 1,6 l, který je v současnosti použit v modelu Corsa GSI s výkonem 150 k a v modelu Astra s výkonem 180 k. Motor bude upraven tak, že bude schopen jezdit i na palivo E85, tedy na směs benzínu a lihu. Díky tomu dosáhne motor nižších emisí, které by se měly také výrazně přiblížit požadovanému limitu Evropské komise.

Bližší informace o těchto motorech nejsou prozatím k dispozici, ale automobilka je hodlá zveřejnit ještě před samotným autosalonem.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků