Opel představí ve Frankfurtu Corsu Hybrid

Mezi největší technické novinky Opelu na autosalonu ve Frankfurtu bude bezesporu patřit Corsa Hybrid. Automobilka se vydala cestou dieselovou, tedy konkrétně vsadila na kombinaci naftového čtyřválce a elektromotoru.

Hodnota emisí CO2 má dosahovat skvělé hodnoty 99 g na kilometr a se spotřebou na tom Corsa pochopitelně nebude jinak – vůz se dle slov Opelu spokojí pouze s 3,75 l nafty na každých 100 km. Čtyřválec 1,3 CDTi dosahuje výkonu 55 kW/75 k, parametry elektromotoru nejsou prozatím známé. Víme jen tolik, že elektrická energie bude akumulována v průběhu brždění a při nutnosti akcelerace se využívají oba motory současně. K úspoře paliva bude docházet také díky systému vypínaní naftového motoru při stání kupříkladu na křižovatce.

S ohledem na co nejnižší spotřebu představí Opel ve Frankfurtu také Corsu EcoFlex a Vectru Flexpower.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků