Opel představí ve Frankfurtu Corsu Hybrid

Mezi největší technické novinky Opelu na autosalonu ve Frankfurtu bude bezesporu patřit Corsa Hybrid. Automobilka se vydala cestou dieselovou, tedy konkrétně vsadila na kombinaci naftového čtyřválce a elektromotoru.

Hodnota emisí CO2 má dosahovat skvělé hodnoty 99 g na kilometr a se spotřebou na tom Corsa pochopitelně nebude jinak – vůz se dle slov Opelu spokojí pouze s 3,75 l nafty na každých 100 km. Čtyřválec 1,3 CDTi dosahuje výkonu 55 kW/75 k, parametry elektromotoru nejsou prozatím známé. Víme jen tolik, že elektrická energie bude akumulována v průběhu brždění a při nutnosti akcelerace se využívají oba motory současně. K úspoře paliva bude docházet také díky systému vypínaní naftového motoru při stání kupříkladu na křižovatce.

S ohledem na co nejnižší spotřebu představí Opel ve Frankfurtu také Corsu EcoFlex a Vectru Flexpower.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků