Opel představí ve Frankfurtu Corsu Hybrid

Mezi největší technické novinky Opelu na autosalonu ve Frankfurtu bude bezesporu patřit Corsa Hybrid. Automobilka se vydala cestou dieselovou, tedy konkrétně vsadila na kombinaci naftového čtyřválce a elektromotoru.

Hodnota emisí CO2 má dosahovat skvělé hodnoty 99 g na kilometr a se spotřebou na tom Corsa pochopitelně nebude jinak – vůz se dle slov Opelu spokojí pouze s 3,75 l nafty na každých 100 km. Čtyřválec 1,3 CDTi dosahuje výkonu 55 kW/75 k, parametry elektromotoru nejsou prozatím známé. Víme jen tolik, že elektrická energie bude akumulována v průběhu brždění a při nutnosti akcelerace se využívají oba motory současně. K úspoře paliva bude docházet také díky systému vypínaní naftového motoru při stání kupříkladu na křižovatce.

S ohledem na co nejnižší spotřebu představí Opel ve Frankfurtu také Corsu EcoFlex a Vectru Flexpower.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků