Opel představí do roku 2012 20 nových modelů

Německá automobilka Opel to chce rozjet opravdu ve velkém. Dle šéfa evropské divize General Motors hodlá automobilka investovat značné peníze do vývoje nových modelů, motorů a pohonů. Celkově má jít o cca 9 mld. eur, ovšem s tím, že určité komponenty nebudou určeny jen pro Opel, ale i pro ostatní členy koncernu.

Do roku 2012 pak má trh rozšířit 20 nových modelů vozů, hybridů a plně elektrických automobilů.

Z nejdůležitějších vozů lze zmínit přicházející Insignii, tedy nástupce Vectry. Dále novou Merivu, která přijde v příštím roce, novou Astru, která také přijde v příštím roce. O rok později pak Zafira, o další rok Corsa.

K tomu je třeba připočítat různé verze těchto modelů, ať už kombi, kabria, vozy spalující ethanol, klasické hybridy a také elektromobily, které využijí techniku z Chevroletu Volt.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků