Opel představí do roku 2012 20 nových modelů

Německá automobilka Opel to chce rozjet opravdu ve velkém. Dle šéfa evropské divize General Motors hodlá automobilka investovat značné peníze do vývoje nových modelů, motorů a pohonů. Celkově má jít o cca 9 mld. eur, ovšem s tím, že určité komponenty nebudou určeny jen pro Opel, ale i pro ostatní členy koncernu.

Do roku 2012 pak má trh rozšířit 20 nových modelů vozů, hybridů a plně elektrických automobilů.

Z nejdůležitějších vozů lze zmínit přicházející Insignii, tedy nástupce Vectry. Dále novou Merivu, která přijde v příštím roce, novou Astru, která také přijde v příštím roce. O rok později pak Zafira, o další rok Corsa.

K tomu je třeba připočítat různé verze těchto modelů, ať už kombi, kabria, vozy spalující ethanol, klasické hybridy a také elektromobily, které využijí techniku z Chevroletu Volt.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků