Opel představí do roku 2012 20 nových modelů

Německá automobilka Opel to chce rozjet opravdu ve velkém. Dle šéfa evropské divize General Motors hodlá automobilka investovat značné peníze do vývoje nových modelů, motorů a pohonů. Celkově má jít o cca 9 mld. eur, ovšem s tím, že určité komponenty nebudou určeny jen pro Opel, ale i pro ostatní členy koncernu.

Do roku 2012 pak má trh rozšířit 20 nových modelů vozů, hybridů a plně elektrických automobilů.

Z nejdůležitějších vozů lze zmínit přicházející Insignii, tedy nástupce Vectry. Dále novou Merivu, která přijde v příštím roce, novou Astru, která také přijde v příštím roce. O rok později pak Zafira, o další rok Corsa.

K tomu je třeba připočítat různé verze těchto modelů, ať už kombi, kabria, vozy spalující ethanol, klasické hybridy a také elektromobily, které využijí techniku z Chevroletu Volt.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků