Opel poprvé ukázal interiér nové Mokky. Něco takového jste v Opelu ještě neviděli

Taky Opel se u nové generace crossoveru Mokka vydá cestou minima fyzických tlačítek v interiéru.

Opel pokračuje v upoutávkách na novou generaci crossoveru Mokka, který jsme zatím mohli vidět pouze v maskované podobě prototypu. Nyní však německá značka pod křídly koncernu PSA láká taky do interiéru, který vybaví novou digitální palubní deskou nazvanou Pure Panel.

Opel strhl plachtu z nové generace crossoveru Mokka. K odhalení však stále nedošlo

Opel strhl plachtu z nové generace crossoveru Mokka. K odhalení však stále nedošlo

Trend poslední doby jednoduše přišel také k Opelu a Mokka tedy obdrží dvojici širokoúhlých displejů, zakomponovaných do jednoho digitálního panelu spojujícího přístrojový štít a obrazovku infotainmentu. Design takového řešení ukazuje značka na nové ilustraci.

Zmiňováno je i minimální použití fyzických tlačítek v hi-tech kabině, takže většina funkcí vozu bude ovládána dotykem na displeji, skrze dotykové plochy nebo hlasem. Opel nicméně ujišťuje, že používání digitálního kokpitu bude jednoduché, přehledné a intuitivní. Lze pak očekávat, že tuto techniku značka zavede také do dalších budoucích modelů.

Konečně elektrická dodávka s pořádným dojezdem! Opel Vivaro-e ujede až 330 km

Konečně elektrická dodávka s pořádným dojezdem! Opel Vivaro-e ujede až 330 km

Jak už víme, nová Mokka bude vyšším sourozencem hatchbacku Corsa a platformu CMP bude tedy sdílet rovněž s Peugeotem 208 či DS3 Crossback. Stejně tak má obdržet možnost plně elektrického pohonu jakožto Mokka-e. Nová generace crossoveru bude až o 120 kg lehčí než v případě předchůdce – rozvor modelu má ovšem zůstat přibližně stejný. 

Po stránce designu má být Mokka silně inspirovaná konceptem GT X Experimental z roku 2018. Více informací zatím Opel neupřesňuje kromě toho, že produkce nové Mokky započne ke konci letošního roku a do prodeje zamíří se začátkem roku 2021. Samotná premiéra tedy nemůže být příliš daleko.

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

včera | Vladimír Kadera | 53 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 10 příspěvků