Opel pokračuje ve snižování nákladů a uzavře továrny

Německá automobilka Opel, člen koncernu General Motors, je nucena uzavřít vybrané výrobní závody. Po loňském propuštění více než 12 tisíc zaměstnanců tak jde o další krok, který má zlepšit hospodářský výsledek automobilky. Vedení původně počítalo, že propuštění daného počtu zaměstnanců bude dostačující krok, ale ukázalo se, že to nestačí. Jako nejpravděpodobnější se jeví k uzavření továrny v německé Bochumi, nebo v britském Ellesmere Portu, kde se vyrábí model Astra. Právě výrobní závody, které jsou zaměřeny na tento model, jsou v největším ohrožení. Vedení automobilky se nelíbí, že se Astra montuje ve čtyřech závodech a hodlá přesunout výrobu pouze do jednoho nebo dvou podniků.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků