Opel pokračuje ve snižování nákladů a uzavře továrny

Německá automobilka Opel, člen koncernu General Motors, je nucena uzavřít vybrané výrobní závody. Po loňském propuštění více než 12 tisíc zaměstnanců tak jde o další krok, který má zlepšit hospodářský výsledek automobilky. Vedení původně počítalo, že propuštění daného počtu zaměstnanců bude dostačující krok, ale ukázalo se, že to nestačí. Jako nejpravděpodobnější se jeví k uzavření továrny v německé Bochumi, nebo v britském Ellesmere Portu, kde se vyrábí model Astra. Právě výrobní závody, které jsou zaměřeny na tento model, jsou v největším ohrožení. Vedení automobilky se nelíbí, že se Astra montuje ve čtyřech závodech a hodlá přesunout výrobu pouze do jednoho nebo dvou podniků.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků