Opel Omega: Novinky v modelovém roce 2002

V novém modelovém roce je pro vlajkovou loď německé automobilky připravena celá řada změn. Mezi ty největší patří uvedení nového motoru.
Opel Omega: Novinky v modelovém roce 2002
Blížící se podzim je každoročně časem oznamování novinek v nabídce automobilek a nejinak tomu je i u Opelu. Dnes si povíme co nového čeká Omegu, největšího modelu z Opelů.

Do nabídky motorů pro Omegu se vrací oblíbený šestiválcový diesel. Musíme podotknou, že už bylo na čase, protože čtyřválcový diesel, který byl v nabídce po jistou dobu osamocen, byl na Omegu přece jenom příliš slabý. Nový vznětový šestiválec má objem 2.5 litru a je vybavený systémem Common-rail. Výkon nového motoru je 150 ks. Mnohem zajímavější je však točivým moment. Omega 2.5 TDI totiž disponuje plnými 300 Nm, které jsou dostupné od 1 750 oz./min. do 3 000 ot./min.

Výkon motoru je přenášen prostřednictvím pětistupňové manuální převodovky na zadní poháněná kola. Od ledna příštího roku bude v nabídce i automatická převodovka; jedná se o novou pětistupňovou automatickou převodovku.

Opel Omega 2.5 TDI zrychlí z 0 na 100 km/h za 10,5 vteřiny a dokáže vyvinout maximální rychlost 208 km/h. Průměrná spotřeba nového motoru je 7,6 litru nafty na 100 kilometrů.

Na poli bezpečnosti přibude v novém modelovém roce v nabídce ESP. Součástí standardní výbavy bude tento stabilizační systém u všech šestiválcových motorů. Nejvýznamnější novinkou ve vybavení Omegy je DVD systém pro cestující na zadních sedadlech. Systém umožňuje přehrávat DVD disky, CD disky nebo připojit video hry (např. Playstation) či videokameru. Obrazovky systému jsou umístěny v zadní části hlavových opěrek předních sedadel.

Svou premiéru si nový modelový rok Omegy odbude na zářijovém autosaloně ve Frankfurtu nad Mohanem.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 72 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků