Opel Omega: Novinky v modelovém roce 2002

V novém modelovém roce je pro vlajkovou loď německé automobilky připravena celá řada změn. Mezi ty největší patří uvedení nového motoru.
Opel Omega: Novinky v modelovém roce 2002
Blížící se podzim je každoročně časem oznamování novinek v nabídce automobilek a nejinak tomu je i u Opelu. Dnes si povíme co nového čeká Omegu, největšího modelu z Opelů.

Do nabídky motorů pro Omegu se vrací oblíbený šestiválcový diesel. Musíme podotknou, že už bylo na čase, protože čtyřválcový diesel, který byl v nabídce po jistou dobu osamocen, byl na Omegu přece jenom příliš slabý. Nový vznětový šestiválec má objem 2.5 litru a je vybavený systémem Common-rail. Výkon nového motoru je 150 ks. Mnohem zajímavější je však točivým moment. Omega 2.5 TDI totiž disponuje plnými 300 Nm, které jsou dostupné od 1 750 oz./min. do 3 000 ot./min.

Výkon motoru je přenášen prostřednictvím pětistupňové manuální převodovky na zadní poháněná kola. Od ledna příštího roku bude v nabídce i automatická převodovka; jedná se o novou pětistupňovou automatickou převodovku.

Opel Omega 2.5 TDI zrychlí z 0 na 100 km/h za 10,5 vteřiny a dokáže vyvinout maximální rychlost 208 km/h. Průměrná spotřeba nového motoru je 7,6 litru nafty na 100 kilometrů.

Na poli bezpečnosti přibude v novém modelovém roce v nabídce ESP. Součástí standardní výbavy bude tento stabilizační systém u všech šestiválcových motorů. Nejvýznamnější novinkou ve vybavení Omegy je DVD systém pro cestující na zadních sedadlech. Systém umožňuje přehrávat DVD disky, CD disky nebo připojit video hry (např. Playstation) či videokameru. Obrazovky systému jsou umístěny v zadní části hlavových opěrek předních sedadel.

Svou premiéru si nový modelový rok Omegy odbude na zářijovém autosaloně ve Frankfurtu nad Mohanem.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků