Opel Omega bude, ale počkáme si

Ačkoliv se po velmi zásadní restrukturalizaci evropských i světových aktivit koncernu General Motors zdálo, že poměrně luxusní Omega (sedan/kombi, vyráběno do 2002) nebude mít nástupce, situace se změnila. Koncern potvrdil, že Opel bude mít v nabídce luxusní vůz, který bude pokračovat v tradici modelu Omega, ovšem na trh se dostane poměrně pozdě. Zástupci firmy uvádí, že to bude před rokem 2010, což ale může znamenat jak 2007, tak i 2009. Zatím není definitivně rozhodnuto, o jaký typ vozu půjde, Channel4 uvádí crossover ve stylu Mercedes-Benzu R s možným pohonem 4x4.

Channel4 rovněž dodává, že GM postupně změní nabídku modelů svých značek tak, aby byly jednotlivé automobilky co nejvíce diferenciované. Cadillac a Chevrolet budou nabízet plné portfolio vozů všech kategorií, zatímco Saab, Buick, Pontiac či Opel se budou specializovat. Žádná ze značek nebude po vzoru Oldsmobilu uzavřena.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků