Opel Omega bude, ale počkáme si

Ačkoliv se po velmi zásadní restrukturalizaci evropských i světových aktivit koncernu General Motors zdálo, že poměrně luxusní Omega (sedan/kombi, vyráběno do 2002) nebude mít nástupce, situace se změnila. Koncern potvrdil, že Opel bude mít v nabídce luxusní vůz, který bude pokračovat v tradici modelu Omega, ovšem na trh se dostane poměrně pozdě. Zástupci firmy uvádí, že to bude před rokem 2010, což ale může znamenat jak 2007, tak i 2009. Zatím není definitivně rozhodnuto, o jaký typ vozu půjde, Channel4 uvádí crossover ve stylu Mercedes-Benzu R s možným pohonem 4x4.

Channel4 rovněž dodává, že GM postupně změní nabídku modelů svých značek tak, aby byly jednotlivé automobilky co nejvíce diferenciované. Cadillac a Chevrolet budou nabízet plné portfolio vozů všech kategorií, zatímco Saab, Buick, Pontiac či Opel se budou specializovat. Žádná ze značek nebude po vzoru Oldsmobilu uzavřena.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků