Opel Omega bude, ale počkáme si

Ačkoliv se po velmi zásadní restrukturalizaci evropských i světových aktivit koncernu General Motors zdálo, že poměrně luxusní Omega (sedan/kombi, vyráběno do 2002) nebude mít nástupce, situace se změnila. Koncern potvrdil, že Opel bude mít v nabídce luxusní vůz, který bude pokračovat v tradici modelu Omega, ovšem na trh se dostane poměrně pozdě. Zástupci firmy uvádí, že to bude před rokem 2010, což ale může znamenat jak 2007, tak i 2009. Zatím není definitivně rozhodnuto, o jaký typ vozu půjde, Channel4 uvádí crossover ve stylu Mercedes-Benzu R s možným pohonem 4x4.

Channel4 rovněž dodává, že GM postupně změní nabídku modelů svých značek tak, aby byly jednotlivé automobilky co nejvíce diferenciované. Cadillac a Chevrolet budou nabízet plné portfolio vozů všech kategorií, zatímco Saab, Buick, Pontiac či Opel se budou specializovat. Žádná ze značek nebude po vzoru Oldsmobilu uzavřena.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků