Opel modernizoval svůj velkoprostorový model Zafira

Automobilka Opel mírně modernizovala svůj velkoprostorový model Zafira. Pokud začneme u vzhledu vozu, nepříliš výrazná změna se odehrála na masce chladiče, který je nyní opatřen pochromováním. Mírně upravené jsou i zadní svítilny. Největší inovace se ale odehrála uvnitř, Opel chce tímto ustát silnou konkurenci. Právě vnitřní uspořádání prostoru je pro vozy typu MPV klíčové.

Vylepšení se dočkal hlavně systém uchycení sedadel Flex7, který dodává Zafiře potřebnou variabilitu. Variant uzpůsobení interiéru je opravdu nespočet, přičemž lze kombinovat od sedmimístného vozu až po dvoumístnou „dodávku“. Nyní lze nově převážet dlouhé předměty i uprostřed, a to sklopením středního sedadla. Je to díky novému poměru jejich dělení ve střední řadě, které je nyní 40:20:40.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Zafira má má nyní upravenou přední masku s chromovanou lištou,
zadní skupina světel byla rovněž modernizována.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Možností uspořádání interiéru je v Zafiře opravdu spoustu, záleží jen
na vaší vlastní fantazii.

V interiéru jsou použity nové materiály. Další novinkou je loketní opěrka s odkládací schránkou mezi předními sedadly, u kterých lze nastavit úhel sklonu sedáku. Zafira nyní nabízí i xenonové světlomety s možností regulace úhlu paprsku.

V motorové nabídce je na výběr ze šestice agregátů. Ze zážehových je to 1.6 16V (74 kW/100 k), 1.8 16V (92 kW/125 k), 2.2 16V (108 kW/147 k). Na vrcholu stojí model OPC s přeplňovaným dvoulitrem o výkonu 147 kW/200 koní. Co se týče vznětových jednotek, k dispozici jsou známé varianty DTI o objemu 2.0 l (74 kW/100 k) a 2.2 l (92 kW/125 k).

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků