Opel Meriva: menší bratr Zafiry

Nový model Opelu, patří mezi malé velkoprostorové automobily a ve světové premiéře se představí koncem září na mezinárodním autosalonu v Paříži.
Opel Meriva: menší bratr Zafiry

Již koncem ledna se objevily zprávy o chystaném menším bratrovi Zafiry, a to v podobě studie nazvané Concept M, která měla svou výstavní premiéru na autosalonu v Ženevě. Karoserie Merivy se od zmíněné studie téměř neliší a v budoucnu bude možné i v její výbavě najít prvky, kterými disponovala zmíněná studie.

Klepněte pro větší obrázek
Opel Concept M, představený v Ženevě

V interiéru

Meriva si klade za cíl dosáhnout obdobného úspěchu, jakého docílila Zafira. Meriva je automobilem menším, proto v ní můžeme nají jen pět sedadel ve dvou řadách. Systém konstrukce a uchycení sedadel však umožňuje individuální nastavování samostatných zadních sedadel, takže interiér je možné přizpůsobit okamžitým přepravním požadavkům. Je také možné vytvořit jen čtyřsedadlové uspořádání (tedy vzadu je jen dvojice sedadel) a tím nabízí Meriva nadmíru prostoru a pohodlí.

Stejně jako u Zafiry je možné zadní sedadla během okamžiku posunout dopředu nebo zcela zapustit do podlahy a tak získat dostatek prostoru pro náklad.

Rozměry

Opel Meriva má téměř identický rozvor jako větší Zafira. Rozvor Merivy je tedy 263 centimetry a Zafiry 269 centimetrů. Jen o šest centimetrů kratší rozvor musíme však dát do souvislosti s celkovou délkou, která je u Merivy o 27,5 centimetru menší než u Zafiry. (Meriva – 402 cm, Zafira – 429,5 cm). Při kompaktních vnějších rozměrech tak, Meriva nabízí cestujícím na prvních dvou řadách sedadel dostatek prostoru, který je zejména v podélném směru téměř identický s větší Zafirou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Opel Meriva vlevo, Vauxhall Meriva vpravo.

Pod kapotou

Opel Meriva se představí nejprve se zážehovými a vznětovými motory o objemu 1,6 až 1,8 l, jejichž výkonová škála sahá od 55 kW/75 k až po 92 kW/125 k.

Opel Meriva se začne vyrábět počátkem roku 2003 ve španělském závodě automobilky Opel v Zaragoze, jakmile budou známy další podrobnosti k novému Opelu, okamžitě vám je přineseme.   

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

dnes | Jan Mička | 7 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky