Opel má problémy s dodávkami panoramatických střech

Opel informoval o problémech s dodávkami svého jihoamerického partnera, který zajišťuje výrobu panoramatických oken pro model Astra GTC.

"Nejsme spokojeni s kvalitou," potvrdil tiskový mluvčí automobilky a dále uvedl, že pokud má Opel zavádět nové technologie, které jsou poměrně komplikované, musí být kvalita jednotlivých komponentů stoprocentní. A to v této chvíli někteří dodavatelé nejsou schopni splnit.

Okna, která byla montována do Astry od dubna letošního roku do dnešních dnů v Belgii, jsou dle informací zcela v pořádku a Opel nemá žádné náznaky možných závad. Pouze dodávky plánované na konec srpna vykazují určité nedostatky.

Zveřejnění těchto problémů může do jisté miry poškodit důvěru v tento typ okna. Na druhou stranu, Opel veřejně přiznal určité problémy, které  s největší pravděpodobností pouze oddálí dodání již objednaných aut zákazníkum, resp. prodlouží dodací lhůtu modelu GTC s panoramatickou střechou.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků