Opel Insignia má nejspíš po faceliftu. Design ukazuje čínský Buick Regal

Než se dočkáme zbrusu nové generace, Opel pro model Insignia chystá na příští rok modernizaci. Určité změny teď nejspíš odhaluje jeho čínský klon pod značkou Buick.

Opel Insignia je jedním z posledních modelů německé značky, který se teprve chystá na zásadní změny pod křídly francouzského koncernu PSA. Současná generace vysluhujícího liftbacku a kombi se ještě dočká modernizace, které bychom se měli dočkat příští rok. Už teď ale některé změny naznačuje čínský Buick Regal, tedy přeznačkovaná Insignia pro tamní trh.

Také pro Čínu je totiž chystaná modernizace a vylepšení se tedy dočká i Buick, který se má na čínském trhu stále těšit velké oblibě. Stylistické novinky faceliftu bychom tak čekali i na evropské Insignii, i když zrovna razantní proměny se nejspíš nedočkáme.

Nová Insignia přijede v roce 2022. Bude dalším Opelem, který pohltí Francouzi

Nová Insignia přijede v roce 2022. Bude dalším Opelem, který pohltí Francouzi

Hlavní novinkou je přepracovaná příď s novými světlomety, jejichž tvary už můžete vidět na nové generaci hatchbacku Corsa. Přední nárazník se ukazuje s novými otvory přívodu vzduchu, nicméně samotná mřížka chladiče se jeví bez větších změn. Pár novinek je chystáno i vzadu s hranatými koncovkami výfuku a jinak řešenou spodní stranou nárazníku.

Podobně jako nedávno modernizovaná Astra si ještě Insignia udrží starou platformu vyvíjenou pod koncernem General Motors. Pod kapotou by tak Opel mohl stále udržet některé své motory, i když některé zprávy již uvádějí využití určitých jednotek francouzského PSA – od kterého bude Insignia v nové generaci již využívat motory výhradně.

Opel Astra po modernizaci má české ceny. Nabízí pouze tříválce, i jako diesely

Opel Astra po modernizaci má české ceny. Nabízí pouze tříválce, i jako diesely

A co se týče zbrusu nové generace, té bychom se měli dočkat v roce 2022. Základem se již očekává francouzská platforma EMP2, takže novinka by sdílela techniku používanou například u Peugeotu 508. Po stránce celkových proporcí by si Insignia udržela stylověji pojatou karoserii se splývající zádí – Peugeot ji dnes u 508 popisuje jako „fastback“. Na nový kombík ale určitě dojde také.

Galerie doplněna o současnou generaci Opelu Insignia.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Toyota Yaris GR-Sport Hybrid: Hvězdné války bez zvláštních efektů

Toyota Yaris GR Sport Hybrid

Naprosto skvělá Toyota Yaris GRMN vypadá jako helma bojovníka z Hvězdných válek a jízda je jako mezigalaktická bitva. Co když ale slavné sérii filmů vezmete speciální efekty?

dnes | Vladimír Kadera
Minitest Mazda 6 Wagon Skyactiv-D184 AT Revolution Top: Pohlazení po duši

Mazda 6 Wagon Skyactiv-D AT

Současná generace Mazdy 6 je tady s námi už od roku 2013. Její poslední facelift byl tak důsledný, že by se snad dalo hovořit o mezigenerační obměně, tyto úvahy si ale dnes odpustíme. Pojďme si místo toho popovídat o tom, proč je Mazda 6 stále prostě „jen“ moc, moc dobré auto.

19.  11.  2019 | Petr Schnagl | 69 příspěvků
Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 14 příspěvků