Opel Insignia je zde, Vectra odchází

Německá automobilka Opel představuje nástupce známého modelu Vectra. Ten bude po všech stránkách nový a jiný.

Opel se před nedávnem rozhodl, že jméno Vectra ze silnic definitivně zmizí. Tento model v nové generaci tak ponese jméno Insignia a automobilka tím chce ukázat, že vše bude od této doby nové. A taky že je.

V první řadě Insignia radikálně nabere na velikosti. Na délku bude měřit 4 830 mm, což je o 220 mm více než současná generace. Insignia se tak stane absolutně největším vozem střední třídy a i takové nové Mondeo překonává o více než 50 mm. Trochu horší to bude ovšem s rozvorem, který bude s hodnotou 2 740 mm patřit spíše do průměru. Zmíněné Mondeo má osy kol od sebe vzdáleny 2 850 mm.

Zcela nové je i pojetí designu. Ostré rysy současné Vectry jsou pryč a vše nahrazuje svalnatý a oblý design. V provedení sedan navíc Insignia působí spíše jako vozy kategorie sedan-kupé, kdy víko zavazadelníku splývavě míří k zemi a není vodorovné, jak tomu u sedanu bývá.

Tím ovšem proměny nekončí. Insignia se po létech vrací také k náhonu na všechna čtyři kola. K dispozici tak budou modely s přední poháněnou nápravou a také s náhonem na všechna kola, který bude zajišťovat mezinápravová spojka Haldex II.

Jak tomu je o Opelů již dnes, také Insignia nabídne propracovaný systém klasického a aktivního odpružení všech kol.

O pohon vozu se bude starat plejáda agregátů od čtyřválce 1,6, až po šestiválec 2,8. Výkony pak budou od 115 do 260 koní a u vrcholné verze OPC se očekává výkon přes 300 koní. Naftu pak zastoupí také řada agregátů o objemech 2 a 2,9 litru. Druhý zmíněný pak disponuje šesti válci a výkon u nafty se bude pohybovat v rozmezí 110 až 250 koní.

Insignia bude také vybavena novou generací adaptivních světlometů, které se nejen natáčejí do stran, ale světelný kužel se mění dle aktuální rychlosti tak, aby pokryl co největší prostor před vozem s ohledem na rychlost. Přední světlomety pak budou vybaveny denními LED.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Opel Insignia

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků