Opel GTC Concept: ženevský dárek

Německý Opel představí v Ženevě studii svého kupé, které by se mělo v budoucnu objevit i na silnicích.

Poslední doba přeje sportovně laděným řidičům. Na trhu je čím dál tím více sportovních modelů odvozených od běžných aut a navíc se doslova roztrhl pytel s vozy kategorie coupé. Je jen otázkou času, kdy bude podobný vůz v nabídce téměř povinností.

Opěl nechce zůstat pozadu a v Ženevě představí studii GTC Concept, neboli Gran Turismo Coupé Concept. Kupé představuje vůz, který by se měl v blízké budoucnosti objevit na trhu. Se změněnou vizáží a technikou bude v produkční verzi odvozen od další generace modelu Vectra.

Povedené tvary spojují ladné křivky s detaily, který navozují velmi sportovní vzhled a jakousi mohutnost. Jak to již u studií bývá, je tento Opel doslova napěchován nejmodernějšími prvky. LED světlomety jsou u dnešních konceptů standardem, stejně jako mnoho elektronických systémů.

Vůz pohání šestiválcový turbomotor o výkonu 300 koní, který má svůj původ v koncernu General Motors. Motor se navíc vyznačuje velmi nízkými emisemi, které by neměly mít problém s budoucími emisními normami.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Opel GTC Concept
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků