Opel Frogster: Provokativní a praktický prototyp

Svěže zelený (jako legendární Opel Laubfrosch - Rosnička z dvacátých let) prototyp Frogster je provokativní a zároveň vstřícný, blízký především dnešní mládeži, pro kterou je lákavý jako nějaká filmová hvězda Hollywoodu.
Opel Frogster: Provokativní a praktický prototyp

Opel Frogster přehodnocuje zažité postupy v konstrukci malých vozů a přichází s novými nápady, které se mohou uplatnit u automobilů příští generace.

Jenom 3,7 m dlouhý prototyp je vybavený unikátním rolovacím krytem, který je ovládaný pomocí elektromotoru. Lamelový rolovací kryt chrání interiér vozu před nepřízní počasí a svojí funkcí se podobá stahovacím textilním střechám konvenčních kabrioletů. Kryt je namontovaný do zadní části vozu a při rozbalování se jeho volný konec posouvá vpřed ve dvou kolejničkách umístěných ve výšce boků vozu.

Díky možnosti individuálně překlápět všechna čtyři sedadla může řidič docela snadno - pouhým stisknutím tlačítka ovládajícího elektromotor - přeměnit koncept Frogster do podoby jedno nebo dvousedadlového roadsteru, tří nebo čtyřsedadlového kabrioletu nebo praktického pick-upu. Shrnovací kryt je široký 1,3 m a dokáže se natáhnout do délky až třech metrů.

Druhým unikátním prvkem jasně zeleného přizpůsobivého prototypu Frogster je malý počítač PDA (Personal Digital Assistant), který může být zasazený do speciální konzole v palubní desce. Počítač PDA slouží nejenom jako obvyklý osobní computer, ale ovládá i funkci rolovacího ochranného krytu a zastává i roli elektronického klíče od vozu - protože miniaturní počítač PDA je vyjímatelný ze svého uložení v palubní desce, má řidič stále nejdůležitější prvek Frogsteru stále u sebe v kapse. Za jízdy - po zasazení do palubní desky - slouží počítač PDA jako displej zobrazující funkce autorádia nebo klimatizační jednotky.

V současné době Opel neplánuje, že by koncept Frogster uvedl do sériové výroby. Účelem tohoto prototypu bylo vyzkoušet si v praxi využitelnost některých nových nápadů a otestovat jejich přijetí u dnešní mladé generace. Frogster zároveň jasně dokazuje, že vysoce praktický a přizpůsobivý vůz nemusí být vůbec nudným a nenápaditým modelem.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků