Opel Corsa OPC má 175 koní a maximálku 225 km/h

V německém Essenu představil Opel na tamější motorshow koncept sportovně založeného bratříčka dosud spíše rodinně chápaného modelu Corsa.
 
Změny, kterými Corsa prošla, se dramaticky podepsaly především na motoru. Oproti standardním Corsám se může koncept pochlubit novým přeplňovaným motorem ECOTEC 1.6 s výkonem 129kW (175k) a úctyhodným točivými momentem 210 Nm. Ten dokáže malou Corsu popohnat z 0-100 za 7,9 sekundy, přičemž maximální rychlost činí 225 km/h. Zaměření vozu byl přizpůsoben také podvozek, který se snížil o 25 mm.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Corsa vypadá i vedle své starší sestry Astry (rovněž ve verzi
OPC) velice ostře a dospěle.

Sportovní charakter automobilu se zákonitě promítl i na jeho vzhledu. Aerodynamika byla posílena o přední a zadní spoiler, rozšířené blatníky a prahy. Výsledný dojem malého dravce pak dotváří 17palcová litá kola s designem OPC. Letmý pohled do interiéru odhalí čalouněná sportovní sedadla s výrazným bočním vedením a přístrojovou desku převzatou z modelu GSI.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků