Opel Corsa GSi: novinka pro pamětníky

Pro umírněnější, ale stále sportovní, řidiče připravil Opel upravený model Corsa. Známá značka GSi se tak vrací na silnice.

Opel Kadett GSi, Opel Astra GSi, Opel Corsa GSi a další modely mívaly v minulosti svou typickou nálepku, která dávala jasně najevo, že jste potkali to nejvýkonnější z dané modelové řady. Jenže GSi odešlo do důchodu a na silnici se objevilo dnes známé OPC. Jenže proč se nevrátit ke kořenům.

Na nynějším autosalonu ve španělské Barceloně představil Opel malou Corsu GSi. Pod kapotou tohoto vozu naleznete stejný agregát jako ve vrcholném OPC, ovšem výkon je mírně zredukován. V GSi dosahuje motor 1,6 turbo výkonu „jen” 110 kW (150 k), což je o 31 k méně než u OPC a točivého momentu 210 Nm (OPC 230).

Stovku zvládne Corsa GSi za 8,1 s (OPC za 7,2 s) a dosáhne maximální rychlosti 210 km/h (OPC 225 km/h). Kombinovaná spotřeba činí 7,9 l na 100 km, tedy stejně jako zmíněné OPC.

Corsa GSi se bude lišit jak od běžných modelů, tak i od OPC. Dostane specifické tvarování nárazníků a také prahových nástavců. Součásti balíku úprav je i sportovní podvozek. Ten sice nebude tak neortodoxní, jako u OPC, ale přiblíží Corsu o 15-18 mm blíže k zemi. K tomu připočítejte i silnější brzdovou soustavu a nové dekorace v interiéru a Opel Corsa GSi je na světě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Opel Corsa GSi

 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků