Opel Corsa GSi: novinka pro pamětníky

Pro umírněnější, ale stále sportovní, řidiče připravil Opel upravený model Corsa. Známá značka GSi se tak vrací na silnice.

Opel Kadett GSi, Opel Astra GSi, Opel Corsa GSi a další modely mívaly v minulosti svou typickou nálepku, která dávala jasně najevo, že jste potkali to nejvýkonnější z dané modelové řady. Jenže GSi odešlo do důchodu a na silnici se objevilo dnes známé OPC. Jenže proč se nevrátit ke kořenům.

Na nynějším autosalonu ve španělské Barceloně představil Opel malou Corsu GSi. Pod kapotou tohoto vozu naleznete stejný agregát jako ve vrcholném OPC, ovšem výkon je mírně zredukován. V GSi dosahuje motor 1,6 turbo výkonu „jen” 110 kW (150 k), což je o 31 k méně než u OPC a točivého momentu 210 Nm (OPC 230).

Stovku zvládne Corsa GSi za 8,1 s (OPC za 7,2 s) a dosáhne maximální rychlosti 210 km/h (OPC 225 km/h). Kombinovaná spotřeba činí 7,9 l na 100 km, tedy stejně jako zmíněné OPC.

Corsa GSi se bude lišit jak od běžných modelů, tak i od OPC. Dostane specifické tvarování nárazníků a také prahových nástavců. Součásti balíku úprav je i sportovní podvozek. Ten sice nebude tak neortodoxní, jako u OPC, ale přiblíží Corsu o 15-18 mm blíže k zemi. K tomu připočítejte i silnější brzdovou soustavu a nové dekorace v interiéru a Opel Corsa GSi je na světě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Opel Corsa GSi

 

Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků