Opel Corsa-e Rally už může závodit. Testování elektrického rallye auta proběhlo úspěšně

Opel oznamuje, že jeho první elektrické rallye auto je už oficiálně připraveno vyrazit na rychlostní zkoušky.

Naposledy nám německý Opel ukazoval svůj elektrický závoďák Corsa-e Rally při tvrdém testování někdy na konci minulého roku. A teď už je oficiálně hotovo. Rallyový speciál na základě standardní elektrické varianty nové Corsy už má finální podobu a je připraven se utkat ve své vlastní sérii ADAC Opel e-Rally Cup.

V posledních fázích testování si elektrické rallye auto na zkoušku projelo simulaci kompletní délky dvou podniků německého rallye šampionátu (DRM), aby se potvrdilo, že i Corsa na baterky vydrží plné závodní nasazení. Původně se měla Corsa-e Rally ukázat v rámci testování i na několika opravdových rallye závodech, současná opatření s ohledem na pandemii koronaviru tomu však zabránila.

Tovární rallye auto stále silně vychází z produkční Corsy-e, takže nabízí i standardní výkon elektromotoru 100 kW (136 koní), 260 N.m točivého momentu a stejnou kapacitu baterie 50 kWh. Pro maximální využití energie bude ale rallye auto pracovat ve třech speciálních režimech.

V závodním režimu má být auto schopné využívat svůj plný výkon a točivý moment po alespoň 60 kilometrů. K dispozici bude nicméně i nastavení pro závodění v dešti s omezením točivého momentu. Pro přejezdy mezi „erzetami“ posádky využijí režim „Eco“ k úspoře energie v bateriích.

Pro první sezónu ADAC Opel e-Rally Cup plánuje automobilka vyrobit celkem 20 exemplářů elektrického speciálu.

Opel

Němec Adam Opel založil svou společnost už v roce 1862. Od roku 1899 v ní začal vyrábet automobily a v roce 1914 se stal největším německým výrobcem.

V letech 1929–1931 se vlastníkem Opelu stal General Motors. Od roku 2017 byl Opel dceřinou společností koncernu Groupe PSA, od roku 2021 patří do skupiny Stellantis.

Opel Astra • Opel Corsa • Opel Crossland X • Opel Grandland X • Opel Mokka • Opel Zafira • Opel Combo • Insignia Country Tourer • Insignia GSi

Diskuze (8) Další článek: Lamborghini Sián dostalo kamaráda. Speciální Ducati Diavel 1260 S vypadá skvěle!

Témata článku: , , , , , , , , , , ,