Opel „Concept M“: Sportovní van poháněný turbomotorem na zemní plyn

Při kompaktních dimenzích vůz poskytuje dostatek místa pro pohodlné cestování čtyř pasažérů.
Opel „Concept M“: Sportovní van poháněný turbomotorem na zemní plyn
Automobilka Opel představí na blížícím se Mezinárodním autosalonu v Ženevě sportovně laděnou studii „Concept M“. Dynamicky laděný koncept s karoserií typu monocab nabízí při výšce 1,62 m ve svém interiéru dostatek prostoru pro čtyři pasažéry. K pohonu studie „Concept M“ slouží vyspělý motor na Klepněte pro větší obrázekzemní plyn o zdvihovém objemu 1,6 l, který se především díky přeplňování turbodmychadlem chlubí výkonem 110 kW/150 ks. Vysoký výkon motoru se přenáší na hnací kola prostřednictvím automatizované manuální převodovky Easytronic, která se poprvé objevila v modelech Corsa. „Concept M“ dosahuje nejvyšší rychlosti 200 km/h.

Při tvorbě interiéru studie „Concept M“ sáhli návrháři automobilky Opel po řadě futuristických prvků a promyšlených konstrukcí, které rozvíjejí originální řešení využitá už v modelu Zafira nebo v konceptech „Frogster“ a „Signum2“.

Také svým dynamicky laděným vnějším vzhledem se 4,05 m dlouhý a 1,78 m široký „Concept M“ řadou designerských prvků odvolává na studii Signum2, některá stylistická řešení však připomínají také nový model Vectra GTS.

Cestující mají k dispozici čtyři rozměrná samostatná sedadla, přičemž stylisté si dali záležet na tom, aby sedadla byla nejenom atraktivní na pohled, ale také aby poskytovala maximální komfort, zejména pokud jde o velikost a tvarování v oblasti ramen. Vedle zavazadlového prostoru lze spoustu drobnějších předmětů uložit i do schránek ve speciální konzoli u stropu vozu (do ní je zabudovaný i DVD přehrávač).

Studie „Concept M“ je vybavena osobním počítačem PDA (Personal Digital Assistant), kterým se kromě jiného reguluje vytápění a klimatizační jednotka. PDA umožňuje také připojení na internetovou síť. Všechny důležité informace, které řidič potřebuje k ovládání vozu, se zobrazují na velkém barevném monitoru.

Na závěr si můžeme jen položit otázku, jak bude vypadat nová Zafira? Není vyloučeno, že podobně jako „Concept M“.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků