Opel chystá ostrou naftovou verzi Astry OPC

Stále silnější volání po výkonných naftových motorech ženou kupředu automobilky ve vývoji motorů, které tuto skupinu zákazníků dokáží uspokojit. Ani Opel nespí a pro ostrou Astru OPC nabídne také novátorský naftový motor.
Opel chystá ostrou naftovou verzi Astry OPC

O tom, že Škoda nasadí naftový motor do své sportovní verze Octavia RS, jsme již psali (celá zpráva). U Octavie je třeba podotknout, že se stále jedná o víceméně klasický turbodieselový motor, byť je v silnější verzi upraven oproti slabší variantě více, než by se na první pohled mohlo zdát. Opel ovšem jde trochu jinou cestou. Svůj naftový agregát 1.9 CDTI totiž vybaví twinturbem, tedy dvojitým přeplňováním. To má zaručit nulový turboefekt, zátah od volnoběhu až k omezovači a také výrazně vyšší spektrum využitelných otáček. Tento naftový motor bude jedním z prvních, který nebude mít problémy z vytáčení nad hranici 5 000 otáček za minutu.

Motor v naftové verzi OPC se skutečně nebude mít za co stydět. Bude disponovat výkonem 155 kW (212 k). Proti své benzinové verzi se bude Astra OPC s naftovým motorem lišit i mírně modifikovaným aerodynamickým kitem a barvou, která nebude tradičně modrá, ale černá. První ostré testy již probíhají na německém Nurburgringu. Stejný motor se má později objevit i v nové Alfě 159.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků