Opel chystá na USA velkou ofenzivu s modelem Astra

Ekonomické problémy koncernu General Motors, ale také některých jeho dceřiných automobilek, nutí vedení společnosti ke krokům, které by ještě před několika lety byly jen ztěží proveditelné. Jedním z těchto kroků je chystaná ofenzíva automobilky Opel na americký trh. General Motors totiž předložil nové plány, které počítají s prodejem více než 40 000 vozů modelu Astra. Ty se na americkém trhu budou prodávat pod značkou Saturn, která je na tamním trhu poměrně známa a dobře zavedena. Vedení koncernu počítá s importem Astry ve verzi 3D (GTC), 5D, kombi a TwinTop, tedy celé modelové řady.

Pokud se Astře podaří prosadit se na tomto trhu, hodlá přivést General Motors ve velkém i další modely jako je Meriva a dokonce i Corsu. Koncern GM a automobilka Opel prohlásili, že se nebojí propadáku tohoto modelu a poukazuje na konkurenční evropské automobilky, které po létech také přišly na trh s malými modely.

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 21 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky