Opel chystá na USA velkou ofenzivu s modelem Astra

Ekonomické problémy koncernu General Motors, ale také některých jeho dceřiných automobilek, nutí vedení společnosti ke krokům, které by ještě před několika lety byly jen ztěží proveditelné. Jedním z těchto kroků je chystaná ofenzíva automobilky Opel na americký trh. General Motors totiž předložil nové plány, které počítají s prodejem více než 40 000 vozů modelu Astra. Ty se na americkém trhu budou prodávat pod značkou Saturn, která je na tamním trhu poměrně známa a dobře zavedena. Vedení koncernu počítá s importem Astry ve verzi 3D (GTC), 5D, kombi a TwinTop, tedy celé modelové řady.

Pokud se Astře podaří prosadit se na tomto trhu, hodlá přivést General Motors ve velkém i další modely jako je Meriva a dokonce i Corsu. Koncern GM a automobilka Opel prohlásili, že se nebojí propadáku tohoto modelu a poukazuje na konkurenční evropské automobilky, které po létech také přišly na trh s malými modely.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků