Opel chystá na USA velkou ofenzivu s modelem Astra

Ekonomické problémy koncernu General Motors, ale také některých jeho dceřiných automobilek, nutí vedení společnosti ke krokům, které by ještě před několika lety byly jen ztěží proveditelné. Jedním z těchto kroků je chystaná ofenzíva automobilky Opel na americký trh. General Motors totiž předložil nové plány, které počítají s prodejem více než 40 000 vozů modelu Astra. Ty se na americkém trhu budou prodávat pod značkou Saturn, která je na tamním trhu poměrně známa a dobře zavedena. Vedení koncernu počítá s importem Astry ve verzi 3D (GTC), 5D, kombi a TwinTop, tedy celé modelové řady.

Pokud se Astře podaří prosadit se na tomto trhu, hodlá přivést General Motors ve velkém i další modely jako je Meriva a dokonce i Corsu. Koncern GM a automobilka Opel prohlásili, že se nebojí propadáku tohoto modelu a poukazuje na konkurenční evropské automobilky, které po létech také přišly na trh s malými modely.

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

dnes | Miro Mihálik | 11 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků