Opel chystá elektrickou dodávku Vivaro. Uvede ji příští rok, nabídne dojezd až 300 km

Elektrická ofenziva Opelu pokračuje také v kategorii užitkových vozidel. Automobilka teď oznamuje příjezd čistě elektrické varianty dodávky Vivaro.

Ani trh užitkových vozidel není ušetřen moderního trendu elektrifikace a tento směr nyní potvrzuje rovněž Opel. Už příští rok tak do prodeje vyrazí čistě elektrické Vivaro-e, lehká dodávka bude nabízena ve dvou specifikacích podle dojezdu a sourozenecké vztahy bude udržovat s Peugeotem e-Expert, který francouzská značka uvede ve stejnou dobu.

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Zákazníci budou mít na výběr mezi specifikací s baterií o kapacitě 50 kWh pro dojezd až 200 kilometrů nebo baterií o kapacitě 75 kWh pro dojezd až 300 kilometrů (dle WLTP). Opel samozřejmě s lehkou dodávkou uvádí výhodu bezemisní jízdy, například pro rozvážky ve městech limitujících vjezd vozidel se spalovacími motory.

Další informace o technice zatím Opel neuvádí (stejně jako Peugeot). Vivaro-e nicméně stojí na stejné variabilní platformě EMP2, která modelu umožňuje zástavbu i konvenčních spalovacích motorizací. Lze přitom očekávat, že i elektrická verze bude nabízena ve třech délkách karoserie (4,6 m, 4,95 m a 5,30 m).

Opel Astra po modernizaci má české ceny. Nabízí pouze tříválce, i jako diesely

Opel Astra po modernizaci má české ceny. Nabízí pouze tříválce, i jako diesely

Kromě Vivara-e pak v roce 2020 rozšíří Opel portfolio lehkých elektrických „užitkáčů“ také o Combo-e, zatímco elektrifikované varianty budou od roku 2021 dostupné také u modelů Combo Life, Combo Cargo a Zafira Life.

Galerie doplněna o standardní Opel Vivaro.

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků