Opel chystá elektrickou dodávku Vivaro. Uvede ji příští rok, nabídne dojezd až 300 km

Elektrická ofenziva Opelu pokračuje také v kategorii užitkových vozidel. Automobilka teď oznamuje příjezd čistě elektrické varianty dodávky Vivaro.

Ani trh užitkových vozidel není ušetřen moderního trendu elektrifikace a tento směr nyní potvrzuje rovněž Opel. Už příští rok tak do prodeje vyrazí čistě elektrické Vivaro-e, lehká dodávka bude nabízena ve dvou specifikacích podle dojezdu a sourozenecké vztahy bude udržovat s Peugeotem e-Expert, který francouzská značka uvede ve stejnou dobu.

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Zákazníci budou mít na výběr mezi specifikací s baterií o kapacitě 50 kWh pro dojezd až 200 kilometrů nebo baterií o kapacitě 75 kWh pro dojezd až 300 kilometrů (dle WLTP). Opel samozřejmě s lehkou dodávkou uvádí výhodu bezemisní jízdy, například pro rozvážky ve městech limitujících vjezd vozidel se spalovacími motory.

Další informace o technice zatím Opel neuvádí (stejně jako Peugeot). Vivaro-e nicméně stojí na stejné variabilní platformě EMP2, která modelu umožňuje zástavbu i konvenčních spalovacích motorizací. Lze přitom očekávat, že i elektrická verze bude nabízena ve třech délkách karoserie (4,6 m, 4,95 m a 5,30 m).

Opel Astra po modernizaci má české ceny. Nabízí pouze tříválce, i jako diesely

Opel Astra po modernizaci má české ceny. Nabízí pouze tříválce, i jako diesely

Kromě Vivara-e pak v roce 2020 rozšíří Opel portfolio lehkých elektrických „užitkáčů“ také o Combo-e, zatímco elektrifikované varianty budou od roku 2021 dostupné také u modelů Combo Life, Combo Cargo a Zafira Life.

Galerie doplněna o standardní Opel Vivaro.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků