Opel chce v brzké době představit čtyři zcela nové modely

Přestože se americký koncern General Motors a jeho automobilka Opel potýká s velkými finančními problémy, chtějí v brzké době představit a posléze přivést na trh čtyři nové modely. Mělo by se jednat o vozy, které nyní v portfoliu Opelu chybí, a zároveň by mělo jít o takové modely, které by bez modifikací měly šanci na úspěch nejen v Evropě, ale také ve Spojených státech, kde GM prodává Opely vozy pod značkou Saturn.

Prvním z modelů by mělo být malé terénní auto odvozené od nového Opelu Antara. Tímto modelem malého SUV s terénními vlastnostmi by zaplnil mezeru v segmentu SUV, kde dnes Opel nemá co nabídnout. Druhým modelem by se měl stát kompaktní vůz, který se zařadí někam mezi Astru Caravan a Zafiru. Tento model by měl konkurovat autům jako je Golf Plus, nebo Corolla Verso. GM zároveň plánuje výrobu nového top modelu, který by byl odvozen od nynější Vectry, ovšem s důrazem na luxus, pohodlí a také větší rozměry. Poslední z novinek, které chce automobilka Opel představit, by mělo být malé auto ve stylu kolínské trojky.

Těmito modely chce GM a Opel zacelit mezery v modelové řadě a přinést na trh vozy, po kterých v poslední době na trhu největší hlad. Zároveň by se jednalo o modely, které mají rádi zákazníci jak v Evropě, tak ve Spojných státech a GM by tak ušetřil nemalé peníze za vývoj nových modelů.

Definitivní rozhodnutí o těchto novinkách ještě nepadlo, ovšem dle vyjádření zástupců vedení koncernů některé z těchto modelů se na trhu určitě objeví a je jenom otázkou, zda půjde o jeden, několik nebo všechny.
Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků