Opel chce v brzké době představit čtyři zcela nové modely

Přestože se americký koncern General Motors a jeho automobilka Opel potýká s velkými finančními problémy, chtějí v brzké době představit a posléze přivést na trh čtyři nové modely. Mělo by se jednat o vozy, které nyní v portfoliu Opelu chybí, a zároveň by mělo jít o takové modely, které by bez modifikací měly šanci na úspěch nejen v Evropě, ale také ve Spojených státech, kde GM prodává Opely vozy pod značkou Saturn.

Prvním z modelů by mělo být malé terénní auto odvozené od nového Opelu Antara. Tímto modelem malého SUV s terénními vlastnostmi by zaplnil mezeru v segmentu SUV, kde dnes Opel nemá co nabídnout. Druhým modelem by se měl stát kompaktní vůz, který se zařadí někam mezi Astru Caravan a Zafiru. Tento model by měl konkurovat autům jako je Golf Plus, nebo Corolla Verso. GM zároveň plánuje výrobu nového top modelu, který by byl odvozen od nynější Vectry, ovšem s důrazem na luxus, pohodlí a také větší rozměry. Poslední z novinek, které chce automobilka Opel představit, by mělo být malé auto ve stylu kolínské trojky.

Těmito modely chce GM a Opel zacelit mezery v modelové řadě a přinést na trh vozy, po kterých v poslední době na trhu největší hlad. Zároveň by se jednalo o modely, které mají rádi zákazníci jak v Evropě, tak ve Spojných státech a GM by tak ušetřil nemalé peníze za vývoj nových modelů.

Definitivní rozhodnutí o těchto novinkách ještě nepadlo, ovšem dle vyjádření zástupců vedení koncernů některé z těchto modelů se na trhu určitě objeví a je jenom otázkou, zda půjde o jeden, několik nebo všechny.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků