Opel chce v brzké době představit čtyři zcela nové modely

Přestože se americký koncern General Motors a jeho automobilka Opel potýká s velkými finančními problémy, chtějí v brzké době představit a posléze přivést na trh čtyři nové modely. Mělo by se jednat o vozy, které nyní v portfoliu Opelu chybí, a zároveň by mělo jít o takové modely, které by bez modifikací měly šanci na úspěch nejen v Evropě, ale také ve Spojených státech, kde GM prodává Opely vozy pod značkou Saturn.

Prvním z modelů by mělo být malé terénní auto odvozené od nového Opelu Antara. Tímto modelem malého SUV s terénními vlastnostmi by zaplnil mezeru v segmentu SUV, kde dnes Opel nemá co nabídnout. Druhým modelem by se měl stát kompaktní vůz, který se zařadí někam mezi Astru Caravan a Zafiru. Tento model by měl konkurovat autům jako je Golf Plus, nebo Corolla Verso. GM zároveň plánuje výrobu nového top modelu, který by byl odvozen od nynější Vectry, ovšem s důrazem na luxus, pohodlí a také větší rozměry. Poslední z novinek, které chce automobilka Opel představit, by mělo být malé auto ve stylu kolínské trojky.

Těmito modely chce GM a Opel zacelit mezery v modelové řadě a přinést na trh vozy, po kterých v poslední době na trhu největší hlad. Zároveň by se jednalo o modely, které mají rádi zákazníci jak v Evropě, tak ve Spojných státech a GM by tak ušetřil nemalé peníze za vývoj nových modelů.

Definitivní rozhodnutí o těchto novinkách ještě nepadlo, ovšem dle vyjádření zástupců vedení koncernů některé z těchto modelů se na trhu určitě objeví a je jenom otázkou, zda půjde o jeden, několik nebo všechny.
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků