Opel chce v brzké době představit čtyři zcela nové modely

Přestože se americký koncern General Motors a jeho automobilka Opel potýká s velkými finančními problémy, chtějí v brzké době představit a posléze přivést na trh čtyři nové modely. Mělo by se jednat o vozy, které nyní v portfoliu Opelu chybí, a zároveň by mělo jít o takové modely, které by bez modifikací měly šanci na úspěch nejen v Evropě, ale také ve Spojených státech, kde GM prodává Opely vozy pod značkou Saturn.

Prvním z modelů by mělo být malé terénní auto odvozené od nového Opelu Antara. Tímto modelem malého SUV s terénními vlastnostmi by zaplnil mezeru v segmentu SUV, kde dnes Opel nemá co nabídnout. Druhým modelem by se měl stát kompaktní vůz, který se zařadí někam mezi Astru Caravan a Zafiru. Tento model by měl konkurovat autům jako je Golf Plus, nebo Corolla Verso. GM zároveň plánuje výrobu nového top modelu, který by byl odvozen od nynější Vectry, ovšem s důrazem na luxus, pohodlí a také větší rozměry. Poslední z novinek, které chce automobilka Opel představit, by mělo být malé auto ve stylu kolínské trojky.

Těmito modely chce GM a Opel zacelit mezery v modelové řadě a přinést na trh vozy, po kterých v poslední době na trhu největší hlad. Zároveň by se jednalo o modely, které mají rádi zákazníci jak v Evropě, tak ve Spojných státech a GM by tak ušetřil nemalé peníze za vývoj nových modelů.

Definitivní rozhodnutí o těchto novinkách ještě nepadlo, ovšem dle vyjádření zástupců vedení koncernů některé z těchto modelů se na trhu určitě objeví a je jenom otázkou, zda půjde o jeden, několik nebo všechny.
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků