Opel: Automobilka pro 21. století

Nový závod automobilky Opel v německém Rüsselsheimu bude vyrábět 270 000 automobilů ročně.
Opel: Automobilka pro 21. století
Automobilka Opel buduje v německém Rüsselsheimu svůj nový závod, který přinese zcela nové standardy produktivity, kvality a flexibility výroby. Projekt nového závodu, vyrůstajícího v těsném sousedství stávajících provozů Opelu v Rüsselsheimu, si vyžádá investice v celkové výši 1,5 miliardy německých marek. Jeho umístění u současných provozů, aniž by se to jakkoli dotklo jejich činnosti, je mimořádně obtížné a v automobilovém průmyslu poměrně ojedinělé řešení.

Nový závod se stane zárukou stabilních pracovních příležitostí nejenom přímo v oblasti Rüsselsheimu, ale i u vzdálenějších dodavatelů. Výroba v nové továrně v Rüsselsheimu by měla být zahájena v roce 2002 s náběhem zcela nového modelu Opel Vectra.

Nový závod v Rüsselsheimu je projektován na celkovou roční produkci asi 270 000 automobilů. Ty budou montovány na společné lince ve třísměnném provozu. Stavba nové továrny, která vzniká podle vzoru závodu automobilky Opel v německém Eisenachu, je jednou z největších investičních akcí společnosti Opel AG realizovanou na území Německa.

„Stavbou zcela nového závodu, který bude vynikat produktivitou a flexibilitou, jsme udělali ten nejlepší možný krok pro posílení své čelní pozice na světovém automobilovém trhu,“ říká Carl Peter Forster, ředitel automobilky Opel.

Při práci na projektu nové továrny využívali odborníci Mezinárodního technického a vývojového centra ITDC automobilky Opel v masivní míře náročné počítačové metody třídimenzionálních projekcí a virtuálního modelování – Opel má s využíváním těchto nástrojů bohaté zkušenosti a v celosvětovém měřítku patří v tomto oboru k absolutní špičce. Právě díky maximálnímu využití metod počítačových simulací se podařilo dosáhnout do této doby nedosažitelné produktivity a preciznosti při projektování továrny a přípravě náběhu vlastní výroby.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků