Opel: Automobilka pro 21. století

Nový závod automobilky Opel v německém Rüsselsheimu bude vyrábět 270 000 automobilů ročně.
Opel: Automobilka pro 21. století
Automobilka Opel buduje v německém Rüsselsheimu svůj nový závod, který přinese zcela nové standardy produktivity, kvality a flexibility výroby. Projekt nového závodu, vyrůstajícího v těsném sousedství stávajících provozů Opelu v Rüsselsheimu, si vyžádá investice v celkové výši 1,5 miliardy německých marek. Jeho umístění u současných provozů, aniž by se to jakkoli dotklo jejich činnosti, je mimořádně obtížné a v automobilovém průmyslu poměrně ojedinělé řešení.

Nový závod se stane zárukou stabilních pracovních příležitostí nejenom přímo v oblasti Rüsselsheimu, ale i u vzdálenějších dodavatelů. Výroba v nové továrně v Rüsselsheimu by měla být zahájena v roce 2002 s náběhem zcela nového modelu Opel Vectra.

Nový závod v Rüsselsheimu je projektován na celkovou roční produkci asi 270 000 automobilů. Ty budou montovány na společné lince ve třísměnném provozu. Stavba nové továrny, která vzniká podle vzoru závodu automobilky Opel v německém Eisenachu, je jednou z největších investičních akcí společnosti Opel AG realizovanou na území Německa.

„Stavbou zcela nového závodu, který bude vynikat produktivitou a flexibilitou, jsme udělali ten nejlepší možný krok pro posílení své čelní pozice na světovém automobilovém trhu,“ říká Carl Peter Forster, ředitel automobilky Opel.

Při práci na projektu nové továrny využívali odborníci Mezinárodního technického a vývojového centra ITDC automobilky Opel v masivní míře náročné počítačové metody třídimenzionálních projekcí a virtuálního modelování – Opel má s využíváním těchto nástrojů bohaté zkušenosti a v celosvětovém měřítku patří v tomto oboru k absolutní špičce. Právě díky maximálnímu využití metod počítačových simulací se podařilo dosáhnout do této doby nedosažitelné produktivity a preciznosti při projektování továrny a přípravě náběhu vlastní výroby.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků