Opel: Automobilka pro 21. století

Nový závod automobilky Opel v německém Rüsselsheimu bude vyrábět 270 000 automobilů ročně.
Opel: Automobilka pro 21. století
Automobilka Opel buduje v německém Rüsselsheimu svůj nový závod, který přinese zcela nové standardy produktivity, kvality a flexibility výroby. Projekt nového závodu, vyrůstajícího v těsném sousedství stávajících provozů Opelu v Rüsselsheimu, si vyžádá investice v celkové výši 1,5 miliardy německých marek. Jeho umístění u současných provozů, aniž by se to jakkoli dotklo jejich činnosti, je mimořádně obtížné a v automobilovém průmyslu poměrně ojedinělé řešení.

Nový závod se stane zárukou stabilních pracovních příležitostí nejenom přímo v oblasti Rüsselsheimu, ale i u vzdálenějších dodavatelů. Výroba v nové továrně v Rüsselsheimu by měla být zahájena v roce 2002 s náběhem zcela nového modelu Opel Vectra.

Nový závod v Rüsselsheimu je projektován na celkovou roční produkci asi 270 000 automobilů. Ty budou montovány na společné lince ve třísměnném provozu. Stavba nové továrny, která vzniká podle vzoru závodu automobilky Opel v německém Eisenachu, je jednou z největších investičních akcí společnosti Opel AG realizovanou na území Německa.

„Stavbou zcela nového závodu, který bude vynikat produktivitou a flexibilitou, jsme udělali ten nejlepší možný krok pro posílení své čelní pozice na světovém automobilovém trhu,“ říká Carl Peter Forster, ředitel automobilky Opel.

Při práci na projektu nové továrny využívali odborníci Mezinárodního technického a vývojového centra ITDC automobilky Opel v masivní míře náročné počítačové metody třídimenzionálních projekcí a virtuálního modelování – Opel má s využíváním těchto nástrojů bohaté zkušenosti a v celosvětovém měřítku patří v tomto oboru k absolutní špičce. Právě díky maximálnímu využití metod počítačových simulací se podařilo dosáhnout do této doby nedosažitelné produktivity a preciznosti při projektování továrny a přípravě náběhu vlastní výroby.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 28 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků