Opel Astra vévodí evropskému segmentu kompaktních vozů

„Rodina“ modelů Astra byla po vyhodnocení prodejních výsledků roku 2001 označena za nejúspěšnější modelovou řadu segmentu kompaktních vozů na trhu západní a střední Evropy.
Opel Astra vévodí evropskému segmentu kompaktních vozů
Díky více než 822 tisícům prodaným vozů se skupina modelů Astra umístila na prvním místě se zřetelným náskokem před všemi svými konkurenty.

Z rozvětveného portfolia modelů Astra si vybere každý zákazník – od jedinců orientovaných na rodinný život, kteří preferují především užitné hodnoty, až po sportovně založené fajnšmekry. Škála verzí rodiny modelů Astra zahrnuje mj. tří a pětidveřové hatchbacky, čtyřdveřový sedan, kombi Caravan a modely Astra Classic i vzrušující modely z okrajových segmentů, jako jsou např. Astra Coupé a Astra Cabrio nebo praktická dodávka pro komerční využití. Do veleúspěšné rodiny Opel Astra patří také populární velkoprostorové kompaktní modely Zafira.

Modelová škála Astra sklízí úspěchy i v roce 2002, a to především díky modelu Zafira, který si v lednu tohoto roku objednalo rekordních 28 000 zákazníků. Popularitu modelů Opel Zafira ještě zvýšilo nedávné představení výkonné sportovně laděné verze Zafira OPC. Tento model zrychluje z 0 na 100 km/h během pouhých 8,1 s a pod plným plynem se rozjíždí až na 220 km/h, což z něj dělá nejrychlejší evropský velkoprostorový model.

Zafira OPC si odbyla svoji světovou premiéru vloni v březnu na mezinárodním autosalonu v Ženevě. Aby Opel zvládl uspokojit vysokou poptávku po těchto verzích, rozhodl se zdvojnásobit výrobní kapacitu těchto modelů až na 8500 vozů ročně.

Kromě verzí OPC obohatily nabídku řady Zafira v lednu tohoto roku modely poháněné turbodieselem se systémem přímého vstřikování paliva do válců o objemu 2,2 l a výkonu 125 ks. Tento motor je nejvýkonnějším vznětovým agregátem použitým ve třídě vozů Opel Zafira.

Opel i nadále pokračuje v uvádění dalších vzrušujících verzí do modelové řady Astra. Zatím nejčerstvějším přírůstkem rodiny Astra je výrazně sportovně laděný model Astra Cabrio Turbo, který se veřejnosti oficiálně představil na letošním autosalonu v Bruselu. Astra Cabrio Turbo přináší svým majitelům zcela nové řidičské zážitky – vždyť tento model zrychluje z 0 na 100 km/h během pouhých osmi sekund a jeho maximální rychlost činí 242 km/h.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků