Opel Astra ST oficiálně: K ostrým tvarům přidává praktický batoh i bohatou výbavu

Středně velké německé kombi odhazuje maskování, máme ho tu v plné parádě. Bez příplatků toho nabídne opravdu hodně.

Nedlouho po krátké variantě Astry zde konečně máme i kombík Sports Tourer. Příbuzný Peugeotu 308 SW přidává k výrazné čelní masce Vizor elegantní záď s názvem modelu na dveřích kufru, která dostala rozměrný aerodynamický prvek v horní části, v němž je integrované vertikálně uložené světlo. Na délku má 4,6 metru, šířka činí 1,8 metru a výška 1,4 metru.

K mání bude s typickou skladbou motorů, obvyklou u koncernu Stellantis. To znamená benzinové přeplňované motory 1.2 s výkonem 81 nebo 96 kW, naftovou patnáctistovku s 96 kW a také plug-in hybrid se 133 nebo 165 kW. V základní výbavě nabídne LED světlomety, soubor asistenčních systémů, fungujících ve spolupráci s přední kamerou, desetipalcový digitální přístrojový štít, dotykovou obrazovku o stejné úhlopříčce a například i zadní sedadla dělená v poměru 40:20:40.

U verzí poháněných pouze spalovacími motory čekejte kufr o objemu 608 až 1634 litrů, hybridy si musí vystačit s 548 až 1574 litry. Přístup do zavazadelníku usnadní elektrické otevírání, aktivované kopem pod zadní nárazník. V nehybridních provedeních bude také podlaha kufru ve dvou polohách.

Nakládací hrana se nachází ve výšce 60 centimetrů. Opel se dále chlubí chytrým umístěním lékárny a sady na opravu pneumatik, k nimž se dostanete jak z kufru, tak ze zadních sedadel – nemusíte tak v případě potřeby vykládat náklad. V prodeji by Astra ST měla být začátkem příštího roku.

Opel

Němec Adam Opel založil svou společnost už v roce 1862. Od roku 1899 v ní začal vyrábet automobily a v roce 1914 se stal největším německým výrobcem.

V letech 1929–1931 se vlastníkem Opelu stal General Motors. Od roku 2017 byl Opel dceřinou společností koncernu Groupe PSA, od roku 2021 patří do skupiny Stellantis.

Opel Astra • Opel Corsa • Opel Crossland X • Opel Grandland X • Opel Mokka • Opel Zafira • Opel Combo • Insignia Country Tourer • Insignia GSi

Diskuze (2) Další článek: Nová Škoda Karoq má české ceny. Zdražila o 108.000 Kč! I tak je výhodnější, míní Škoda

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,