Opel Astra s hybridním nafťákem a spotřebou pod čtyři

Na detroitském autosalonu ukázal Opel studii hybridního pohonu v nové Astře. Základem pro hybridní model se stala třídveřová Astra GTC a motor 1.7 CDTi s výkonem 92 kW s filtrem pevných částic. K němu Opel přidal dva elektromotory s výkony 30 a 40 kW. Pokud je třeba, elektromotor se k nafťáku přidá, zvýší jeho výkon a sníží spotřebu; toho se využívá např. ve městech, kde se auto často rozjíždí z křižovatek.

Na stovku se Astra rozjede za méně než osm sekund a spotřebuje v kombinovaném režimu necelé čtyři litry nafty. To je o cca 25 procent méně, než má motor bez pomocného elektromotoru. Baterie typu NiMH je uložena u rezervního kola, dobíjí se při brzdění a váží 35 kg. Oproti standardní Astře se koncept nijak neliší, jen na palubní desce je umístěn druhý displej ukazují využití elektromotoru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků