Opel Astra OPC: v Německu výrazně dražší než GTI

O Opelu Astra GTC se mluví již dlouho a ani na AutoRevue jsme jej nemohli opomíjet. Již dříve jsme vám tak přinesli podrobnější představení vozu a dokonce již na jaře informovali, že Astra OPC bude levnější než konkurenční Golf GTI, neboť v Anglii je jako Vauxhall Astra VXR prodaván o celý tisíc liber levněji.

České zastoupení Opelu s uvedením OPC na trh stále váhá a ani v českých cenách Astry GTC pro modelový rok 2006 se vrcholná verze OPC neobjevila. Podívali jsme se tak na ceny OPC na německém trhu, kde je již v nabídce za rovných 28 000 Euro. I tuto cenu vnímáme s ohledem na kvality vozu jako zajímavou, faktem ale je, že Golf GTI je v Německu o celých 3 800 Euro levnější. V Česku by se tak OPC mohla cenově pohybovat někde nad 800 tisíci Kč.

Rozdíl mezi cenami vozů v Německu a Anglii je pozoruhodný, nicméně překvapením byla spíše nižší cena OPC v Anglii než vyšší v Německu. Oba vozy jsou, i přes na první pohled stejné zatřídění, hodně rozdílné a konkurentem Golfu GTI je spíše Astra GTC Sport 2,0T, která se u nás prodává za 737 tisíc Kč a kterou jsme pro vás nedávno otestovali. OPC totiž nabízí o 20 procent výkonu navíc a citelně ostřejší naladění. Výsledkem je i o 8 desetin sekundy lepší zrychlení na stovku (6,4 s) a o 9 km/h vyšší maximálka (244 km/h). Svou dynamikou se tak OPC řadí spíše vedle vozů jako BMW 130i, Alfa Romeo 147 GTA nebo Golf R32, které jsou však citelně dražší. Např. R32 stojí v Německu 32 200 Euro a z nuly na sto zrychluje stále o desetinu sekundy později než OPC.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 42 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků